Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
05/02/2018 - 09:25

Piotr Fałowski. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Piotra Fałowskiego wewnątrz artykułu.

W czwartek 4 stycznia tego roku kilkanaście minut po południu z mostu helleńskiego w Nowym Sączu do Dunajca wskoczyła 52-letnia kobieta. Pan Piotr Fałowski przejeżdżając przez most helleński zauważył kobietę, która dziwnie się zachowywała na chodniku. W pierwszej chwili myślał, że dostała jakiegoś ataku. Dlatego zatrzymał samochód i wysiadł z niego aby jej pomóc,  ale kobiety już nie widział gdyż skoczyła z  mostu do Dunajca.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Poprosił inne zebrane dookoła osoby o to, by powiadomiły pogotowie i policję. Następnie pobiegł wzdłuż mostu i zbiegł po schodach. Biegnąc ściągnął podkoszulek, bluzę oraz wyrzucił dokumenty i telefon. Wskoczył do wody i płynął chwilę z tą kobietą. Na wysokości, gdzie wpływa do Dunajca rzeka Kamienica. Wyszedł z wody, bo zaczął czuć drętwienie rąk. Pobiegł brzegiem rzeki tak, że wyprzedził tę kobietę i ponownie wszedł do wody.

Kobieta przypłynęła z nurtem rzeki, wtedy wyciągnął ją na brzeg i reanimował przez kilkanaście minut. Pomimo, że kobiety nie udało się uratować to czyn Pana Piotra Fałowskiego to bohaterska i odważna postawa godna naśladowania. Pan Piotr Fałowski nie był obojętny wobec kobiety dziwnie zachowującej się na moście, której chciał pomóc.

Obejrzyj też: Sądeczanin Roku 2017. Piotr Fałowski to skromny bohater z Małej Wsi

Gdy okazało się, że wskoczyła ona do Dunajca nie zawahał się i wskakując do lodowatego rwącego Dunajca ryzykował bardzo wiele i narażał swoje zdrowie i życie. To bohaterski czyn który nie powinien pójść w zapomnienie szczególnie w dzisiejszych czasach gdy wielu ludzi obojętnie przechodzi obok drugiego człowieka.

Piotr Fałowski – SMS o treści SR.7 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu