Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
10/05/2021 - 17:30

Natalia Grońska. Tańcząca psycholog, która szefuje Straży Pożarnej [WIDEO]

Jest psychologiem z temperamentem społecznika i żyłką do muzykowania po lachowsku. Jakby tego było mało, szefuje jeszcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Librantowej i jest inicjatorką wielu akcji promujących lokalną kulturę.

Natalia Grońska ma 27 lat, ale już  jako szesnastolatka założyła zespół muzyczny Verbena kultywujący lokalne tradycje Librantowej. Wszystko to z fascynacji kulturą i tradycją Lachów sądeckich oraz Sądecczyzny.

Czytaj też Sądeczanin Roku: apel stowarzyszenia "Prokultura" [WIDEO]

Ma jeszcze jedną pasję. Jest urodzonym społecznikiem. Szefuje Stowarzyszeniu ProKultura. Jest też prezesem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Librantowej.  Ma też swój udział w powołaniu do życia Zespołu Regionalnego Librantowianie, laureata plebiscytu SKT Sądeczanin w 2018 roku.

Natalia Grońska  jest inicjatorką wielu akcji promujących kulturę lokalnej społeczności: licznych koncertów, apeli patriotycznych.  Jedno z wyjątkowych przedsięwzięć to robienie 
i rozprowadzanie krzyżyków wielkanocnych na domostwa i pola mających ocalić od zapomnienia tradycję lokalną.

Za zasługi dla krzewienia kultury i pracę na rzecz mieszkańców województwa małopolskiego Natalia Grońska została odznaczona przez marszałka Małopolski medalem „Polonia Minor”.

Z wykształcenia jest psychologiem. Zawodowo spełnia się  jako dyrektor Instytutu Poradnictwa i Wsparcia Rodziny.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020? (UWAGA. PROSIMY NIE GŁOSOWAĆ. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ)

Natalia Grońska – wyślij SMS o treści SR.6 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu