Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
05/02/2018 - 09:00

Michał Szczygieł. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Michała Szczygła wewnątrz artykułu.

Michał Szczygieł ma 18 lat. Mieszka w Nowej Wsi koło Krynicy razem z rodzicami i ukochanym psem Zoro. Na co dzień uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, które nie od dziś jest kuźnią talentów. Obecnie jest w klasie trzeciej o profilu język polski, język angielski i geografia. Od klasy pierwszej wykazuje szczególne zainteresowania muzyczne, co przekłada się na jego aktywność zarówno w życiu szkoły, jak i promowaniu placówki na terenie miasta.

Uczestniczył w wielu uroczystościach organizowanych w szkole:

- „Fafik” – przegląd kabaretów szkolnych 2015-2018;

- „Szansonada” – szkolny konkurs piosenki obcojęzycznych 2015-2018;

- koncert kolęd przygotowany dla młodzieży oraz nauczycieli II LO.

W bieżącym roku koncertował wraz z innymi artystami podczas sądeckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczył także w charytatywnym konkursie kolęd w Stróżach.18-latek w minione wakacje wziął udział w przesłuchaniach do programu „The Voice of Poland”, które odbyły się w Warszawie. Zaśpiewał piosenkę „Sailing” Kamila Bednarka. Swoim wykonaniem zachwycił Michała Szpaka i Andrzeja Piasecznego i to właśnie Andrzeja wybrał za swojego trenera.

Zobacz też Sądeczanin Roku 2017. Michał Szczygieł jest dumny z tego, że pochodzi z Sądecczyzny

Michał przeszedł wszystkie etapy eliminacji i dotarł do finału zajmując trzecie miejsce. To ogromne wyróżnienie pozwoliło wypromować nie tylko szkołę, ale i miasto w mediach społecznościowych. Na antenie TVP2 oraz Radio RDN wyemitowano wywiad z młodym artystą, zaś lokalne portale i gazety typu Sądeczanin, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski poświęciły tegorocznemu finaliście „The Voice of Poland” i maturzyście sporo uwagi.

Michał Szczygieł obiecuje, że nie zamierza spocząć na laurach, bo ten sukces dopinguje go do dalszej pracy. Muzyka i śpiew są dla niego tym, w czym chce się spełniać.

Michał Szczygieł – SMS o treści SR.13 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:Dziękujemy za przesłanie błędu