Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
10/05/2021 - 17:55

Marta Adamczyk. Prawdziwy wulkan pomysłów i niespożytej energii [WIDEO]

Pracę na rzecz innych rozpoczęła od przygotowania Jasełek z dziećmi z Milika miejscowości, w której mieszka z mężem i czwórką już dorosłych dzieci. To było dwadzieścia pięć lat temu. Społecznikowska pasja została jej do dzisiaj. Jest niezmordowana w organizowaniu licznych przedsięwzięć. To dlatego została zgłoszona do Plebiscytu Sądeczanin Roku 2020.

Marta Adamczyk wiele lat prowadziła chórek dziecięcy, gdyż muzyka to jej pasja, od najmłodszych lat z powodzeniem reprezentowała Sądecczyznę, zdobywając główne nagrody w konkursach wokalnych. Już prawie 20 lat jest członkiem zespołu muzycznego w którym  śpiewa, odwiedzając różne zakątki regionu. Liczne spotkania z mieszkańcami Sądecczyzny pozwoliły poznać ich troski, problemy i potrzeby. Tak też narodziła się chęć pracy na rzecz osób starszych, chorych i niepełnosprawnych w regionie. W roku 2009 wraz z kilkunastoosobową grupą mieszkańców założyła stowarzyszenie Na rzecz rozwoju Milika „Miliczanie 2009”, którego została prezesem. Głównym celem stowarzyszenia jest integracja społeczna mieszkańców.

Czytaj też Sądeczanin Roku: apel Wojciecha Króla z Krynicy [WIDEO]

Od prawie dziesięciu lat wspólnie z przyjaciółmi, organizuje spotkania świąteczne dla osób starszych i samotnych, jak również duże imprezy plenerowe o charakterze edukacyjnym dla najmłodszych. Są one okazją do wspierania inicjatyw na rzecz potrzebujących.

Z wielką  pasją prowadzi imprezy i aukcje charytatywne. Praca w krynickiej uzdrowiskowej spółce, gdzie zajmuje się marketingiem,  dodatkowo daje jej możliwość organizowania wydarzeń o różnym charakterze oraz zawierania nowych znajomości. Kontakty zawodowe pomagają jej w pracy społecznej.

Marta  Adamczyk jest też samorządowcem.  Była sołtysem Milika, potem została radną powiatu nowosądeckiego, teraz jest wiceprzewodnicząca  Rady Powiatu Nowosądeckiego. W roku 2019 roku kandydowała do Sejmu Region Małopolski, a w szczególności Sądecczyznę darzy ogromnym sentymentem. Uważa, że szczęściem jest żyć w tych pięknych okolicach.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020?

Marta Adamczyk – wyślij SMS o treści SR.1 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu