Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
29/04/2021 - 19:40

Marek Rylewicz. Sądecka biblioteka to jego drugi dom

Znają go wszyscy miłośnicy książek, którzy przychodzą do sądeckiej biblioteki. Z placówką związany jest od trzydziestu lat. Najpierw pracował w wypożyczalni, teraz jest dyrektorem placówki.

Biblioteka to dla Marka Rylewicza drugi dom, a książki i promowanie czytelnictwa są jego wielką pasją, którą zaraża sądeczan.

Jest zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony. Promuje kulturę, począwszy od organizowania zajęć z książką w tle dla najmłodszych, na dyskusyjnych klubach książki z seniorami kończąc. Jako dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej już w pierwszym roku działalności pozyskał środki na renowację elewacji zabytkowej kamienicy Lubomirskich, w której mieści się siedziba Biblioteki Głównej.

Stara się o dobudowę nowego skrzydła biblioteki, żeby mogła spełniać wszystkie funkcje placówki na miarę XXI wieku. Pomysłowy, otwarty na współpracę z innymi instytucjami. W 2020 roku został powołany do rady programowej Rocznika Sądeckiego, a w 2021 do społecznej rady do spraw obchodów roku Bolesława Barbackiego. Angażuje się w tworzenie życia kulturalnego w mieście, dba o wizerunek jednej z najważniejszych placówek kulturalnych.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020?

Marek Rylewicz – wyślij SMS o treści SR.16 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu