Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
16/02/2021 - 16:25

Marek Rylewicz. Sądecka biblioteka to jego drugi dom

Znają go wszyscy miłośnicy książek, którzy przychodzą do sądeckiej biblioteki. Z placówką związany jest od trzydziestu lat. Najpierw pracował w wypożyczalni, teraz jest dyrektorem placówki.

Biblioteka to dla Marka Rylewicza drugi dom, a książki i promowanie czytelnictwa są jego wielką pasją, którą zaraża sądeczan.

Jest zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony. Promuje kulturę, począwszy od organizowania zajęć z książką w tle dla najmłodszych, na dyskusyjnych klubach książki z seniorami kończąc. Jako dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej już w pierwszym roku działalności pozyskał środki na renowację elewacji zabytkowej kamienicy Lubomirskich, w której mieści się siedziba Biblioteki Głównej.

Stara się o dobudowę nowego skrzydła biblioteki, żeby mogła spełniać wszystkie funkcje placówki na miarę XXI wieku. Pomysłowy, otwarty na współpracę z innymi instytucjami. W 2020 roku został powołany do rady programowej Rocznika Sądeckiego, a w 2021 do społecznej rady do spraw obchodów roku Bolesława Barbackiego. Angażuje się w tworzenie życia kulturalnego w mieście, dba o wizerunek jednej z najważniejszych placówek kulturalnych.

Organizatorzy dziękują za zgłoszenie kandydata w plebiscycie „Sądeczanin Roku 2020”. Przypominamy, że zgłoszeń swych kandydatów można jeszcze dokonywać do 26 lutego br. włącznie przesyłając kwestionariusz zgłoszeniowy.

Więcej informacji w załączonym regulaminie

 Kapituła Plebiscytu na początku marca spośród wszystkich zgłoszonych osób wybierze nominowanych laureatów. Wówczas poznamy ostateczną listę osób, na którą będzie można oddać głos.Dziękujemy za przesłanie błędu