Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
10/05/2021 - 17:20

Józef Jarzębak. Sołtys oddany sprawom ludzi, parafii i straży pożarnej [WIDEO]

Ci, którzy go znają mówią o nim, że jest dobry, uczynny i na pierwszym miejscu zawsze stawia uczciwość. Jego dom jest zawsze dla wszystkich otwarty. Taki jest Józef Jarzębak, wieloletni sołtys Łomnicy-Zdrój.

Jego dom jest zawsze dla wszystkich otwarty. Tak jest od czasów, kiedy był sołtysem. Tę funkcje sprawował w Łomnicy przez wiele lat. – Tam każdy znalazł gościnę, mógł  porozmawiać i załatwić różne sprawy, takie jak wypełnienie druku czy podania, a w razie uzasadnienia również zażalenia czy odwołania - mówią mieszkańcy wsi.

Czytaj też Sądeczanin Roku: apel Burmistrza Piwnicznej i komendanta Pawła Motyki [WIDEO]

Niemal wszyscy kojarzą  Józefa Jarzębaka z jego szczególną troską o odnowienia kościoła, otoczenia świątyni oraz cmentarza. Stało się to możliwe dzięki organizowaniu parafialnej pomocy i ofiarności ludzi.

Józef Jarzębak spełnia się też jako strażak. Ponad pół wieku był prezesem miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie tylko uczestniczył w licznych akcjach, ale także rozbudzał zamiłowanie do służby u kolejnych ochotników.

Swoje społecznikowskie pasje łączył z pracą radnego gminy, gdzie zabiegał o budowę dróg, mostków, o remont miejscowej szkoły, świetlicy, także o zagospodarowanie źródeł mineralnych.

Dzisiaj jako osiemdziesięcioletni senior jest wzorem społecznego zaangażowania. Józef Jarzębak zawsze czynił wszystko przez pryzmat dobra i pożytku ogółu. To sprawia, że zasługuje sobie na honorowe wyróżnienie jakim jest tytuł Sądeczanina Roku 2020.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020? (UWAGA. PROSIMY NIE GŁOSOWAĆ. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ)

Józef Jarzębak – wyślij SMS o treści SR.8 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu