Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
10/05/2021 - 17:45

Józef Fiut. Najsłynniejszy „snajper” w całym Nowym Sączu [WIDEO]

Wybitny działacz społeczny Ziemi Nowosądeckiej. Od lat pracuje na rzecz całej społeczności lokalnej, a przede wszystkim na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Wieloletni, zasłużony działacz Ligi Obrony Kraju. Cieszy się ogromną sympatią i uznaniem środowiska i władz stowarzyszenia. To dlatego został zgłoszony do plebiscytu Sądeczanin Roku 2020.

Józef Fiut od ponad 33 lat jest prezesem Klubu Strzeleckiego „Snajper” w sądeckim Newagu, w którym pracował 40 lat. Jest popularyzatorem strzelectwa sportowego i sportów obronnych na terenie Sądecczyzny oraz propagatorem idei obronności kraju i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Systematycznie organizuje zawody sportowo-rekreacyjne i patriotyczne z okazji wyzwolenia Nowego Sącza, zakończenia II Wojny Światowej. Organizuje też imprezy plenerowe z okazji zakończenia lata i powitania jesieni czy  sylwestrowe zawody strzeleckie. W sumie, dzięki niemu, odbyły się 563 imprezy z udziałem 46 528 osób na terenie Ziemi Sądeckiej.

Czytaj też Sądeczanin Roku: apel starosty Antoniego Koszyka i dyrektora PCZK [WIDEO]

Od 30 lat szczególnie jest zaangażowany w pracę z dziećmi niepełnosprawnymi, dla których organizuje coroczną imprezę „O radość i uśmiech dziecka niepełnosprawnego”.

Bardzo aktywnie działa w środowisku katolickim, a szczególnie w grupach parafialnych. Jest nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej od 1991 roku. Wspiera też Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne na terenie powiatu nowosądeckiego. Był nominowany do Statuetki Ziarno Gorczycy „Za serce i Zapał na potrzeby innych”.

Rada powiatu nowosądeckiego odznaczyła go honorowym medalem „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej” w 2011 r. Swoją postawą i zaangażowaniem zdobył sobie szacunek i zaufanie lokalnej społeczności. Od 1991 Józef Fiut organizuje najważniejsze dla lokalnej społeczności imprezy w ramach działalności Klubu LOK „Snajper”.

To imprezy o charakterze sportowo-obronno-rekreacyjnym. Rocznie jest ich blisko dwadzieścia. Najbardziej spektakularne są Sylwestrowe Zawody Strzeleckie, które kończą sezon sportów obronnych na Sądecczyźnie. Chętnych do udziału w rywalizacji stale przybywa.

Józef Fiut wielokrotnie został uhonorowany odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020? (UWAGA. PROSIMY NIE GŁOSOWAĆ. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ)

Józef Fiut – wyślij SMS o treści SR.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu