Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
10/02/2019 - 21:05

Jarosław Jakubowski. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Jarosław Jakubowski, nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, także działacz Polskiego Towarzystwa Historycznego, gdzie rozwija swoją pasję historyczną.

Prowadzi badania nad okresem pierwszej połowy XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem problematyki 20-lecia międzywojennego. Wygłasza liczne wykłady i prelekcje na terenie całego powiatu. W ten sposób krzewi historię kraju i regionu. Współtworzył między innymi cykl „Bóg, Honor Ojczyzna , realizowany przez PTH.  Jest również autorem publikacji naukowych.  

Zobacz też Jarosław Jakubowski. Niesie historię pod strzechy  

Dewiza działalności historycznej Jarosława Jakubowskiego  to zaprowadzenie historii  „pod strzechy” .  Chodzi o to, żeby nie pozostawała wyłącznie na kanwie uniwersyteckiej.

Jest jednym z liderów Sądeckiego Towarzystwa Patriotycznego, z którym krzewi działalność społeczną organizując na przykład akcje informacyjne i obchody wydarzeń historycznych. Promuje też działania o charakterze charytatywnym. Współorganizuje lokalną akcję „Rodacy bohaterom”, która ma na celu niesienie pomocy materialnej polskim weteranom i ich rodzinom mieszkającym na wschód od granicy Polski.

Jarosław Jakubowski – SMS o treści SR.1 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu