Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
26/02/2019 - 15:35

Jak sól tej ziemi. Tacy są laureaci plebiscytu Sądeczanin Roku 2018

Zwycięzca mógł być tylko jeden, ale cała szesnasta laureatów te zmagania na plebiscytowe głosy wygrała. Bo znaleźć się w ścisłej czołówce tych, którzy tak oddani są swojej lokalnej społeczności. - Tacy ludzie jak wy, są solą tej ziemi mówił przewodniczący konkursowej kapituły Zygmunt Berdychowski

Ten plebiscyt sprawia, że odkrywani są ludzi absolutnie niezwykli, z różnych środowisk i zawodów, którzy stają się dla innych wzorami godnym do naśladowania. To także dowód na to, że Sądecczyzna jest skarbnicą najlepszych z najlepszych – mówił gratulując kandydatów przewodniczący konkursowej

Solą tej ziemi są tacy ludzie jak wy – gratulował laureatom plebiscytu Zygmunt Berdychowski, przewodniczący kapituły.    

- To wam należy szczególnie podziękować za to, co swoją postawą, swoim zaangażowaniem pokazujecie na co dzień, to czego uczycie młodych ludzi. To wielki zaszczyt dla Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin, że możemy was uhonorować i pokazać podczas gali, jaką wspaniała pracę wykonujecie.

Ci najlepsi z najlepszych to, poza Sądeczaninem  Roku 2018 . Wojciechem Mrózem, nauczycielem wychowania fizycznego w podstawówce Jelnej, który doprowadził do ogólnopolskiego sukcesu dziewczęta grające  w piłkę nożną, także Jarosław Jakubowski, nauczyciel i  doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którego  największą życiową pasją jest historia, Bronisław Kozieński, który pisze znakomite wiersze, Krystyna Kronenberger, szefowa Sądeckich Amazonek, która wspiera kobiety chore na raka piersi.  

 Iwona Mularczyk, przewodnicząca sądeckiej rady miasta, która zaraża młodzież ideą wolontariatu i niesienia pomocy potrzebującym, Jacek Nowak, pszczelarz z Kamiannej, który rozsławia miodową wioskę na cały kraj, Antoni Piętka zasłużony strażak ochotnik jednostki ze Starego Sącza.

Jest też ksiądz mitrat Jan Pipka, proboszcz parafii grecko-katolickiej, który przywrócił dawną świetność największej na Łemkowszczyźnie cerkwi murowanej w Krynicy, Dorota Smaga, dyrektor II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, niezwykle oddana swoim uczniom, Izabela Szafrańska, której sukcesy w The Voice of Poland rozsławiły Sądecczyznę,  Sławomir Szczerkowski, komendantem Głównym Związku Strzeleckiego „Strzelec”,  który zaraża młodzież swoją miłością do wojska.

Wśród laureatów plebiscytu znaleźli się również Dawid Szufryn, kapitan drużyny Sandecji, którego kibice cenią za wierność zespołowi na dobre i złe, Karol Trojan, ultramaratończyk i  propagator biegania boso, ksiądz prałat Józef Wałaszek niezmordowany proboszcz-społecznik z Podegrodzia, Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala, która z determinacją rozbudowuje i modernizuje placówkę oraz Andrzej Zięcina, piekarz z Łęki, który słynie z najlepszego w okolicy chleba i działalności na rzecz lokalnego rzemiosła.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu