Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
14/02/2019 - 20:45

Iwona Mularczyk. Umie dostrzec w młodzieży to, co najlepsze

Tym, którzy potrzebują pomocy, pomaga bez rozgłosu. W tę pomoc potrafi zaangażować młodzież, w której umie dostrzec to, co najlepsze. To dlatego tak chętnie gromadzą się wokół niej wolontariusze.

Iwona Mularczyk, przewodnicząca sądeckiej rady miasta, która jest doświadczonym nauczycielem i pedagogiem, zawsze podkreślała, że lubi pracę z młodzieżą i zawsze stara się dostrzec w niej to, co najlepsze. Najczęściej pomaga jednak bez rozgłosu angażując się w pomoc i zbiórki dla potrzebujących czy osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tę pomoc potrafi zaangażować młodych ludzi. Tę umiejętność doceniła kapituła plebiscytu „Sądeczanin Roku 2018”, która nominowała ja do nagrody.

- Ta nominacja należy się wszystkim wolontariuszom, z którymi pracuję. Bo tak naprawdę, bycie w wolontariacie, to bycie w grupie, to wspólna praca, rozumienie się nawzajem,  pomaganie sobie i pomaganie tym, którym chce się pomagać – mówi Iwona Mularczyk

- Cieszy mnie bardzo, że młodzież tak chętnie angażuje się w wolontariat, że potrafi szukać takich inicjatyw, które mają zmierzać do tego, żeby pomagać innym. W swojej pracy z młodymi ludzi często spotykam się z tym, że to oni przychodzą do mnie i proszą o to, żebyśmy wspólnie zorganizowali pomoc, bo ktoś tego potrzebuje. Często robimy to bez żadenego rozgłosu, w przeciwieństwie do wielkich akcji, o których wszyscy mówią. 

Więcej informacji o kandydatce: Iwona Mularczyk kandydatką do tytułu "Sądeczanin 2018 Roku"

Jaka dodaje Iwona Mularczyk, uczenie empatii owocuje. - Myślę, że tym, którzy uczą się pomagać, trzeba tylko pokazać drogę, potem tą drogą potrafią iść już sami, a  w przyszłości taką drogę wskażą innym.

Iwona Mularczyk od wielu lat angażuje się również w akcję Serce - Sercu . Jej zaangażowanie w pracę z młodymi ludźmi na rzecz potrzebujących jest godne najwyższego uznania. Dobro, które dajemy zawsze wraca. Każdy młody człowiek którego pozyskała i nauczyła wrażliwości na innych będzie to z pewnością robił w przyszłości!

Iwona Mularczyk – SMS o treści SR.5 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu