Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
10/02/2014 - 16:00

Genowefa Pilch-Lichoń: Człowiek orkiestra i ambasador Rytra

- Niezwykle aktywna osoba, na którą zawsze można liczyć. Człowiek orkiestra i ambasador Rytra – tak o kandydatce na Sądeczanina 2013 Roku – Genowefie Pilch-Lichoń, mówi Władysław Wnętrzak, wójt Rytra.
Kandydaturę Genowefy Pilch-Lichoń zaproponowali mieszkańcy Rytra. W tej niewielkiej gminie nasza kandydatka prowadzi pensjonat - Pokoje Gościnne „Basia”. Aktywnie działa także w Stowarzyszeniu Miłośników Rytra i Kole Gospodyń Wiejskich „Rytrzanka”.
- Pani Genowefa jest otwarta na współpracę w zakresie organizacji różnych imprez. Pomaga nam w cateringu na Dniach Rytra, czy innych imprezach organizowanych prze gminę. Na nią zawsze można liczyć – mówi Władysław Wnętrzak.
Jak dodaje wójt Rytra, kandydatka na Sądeczanina 2013 Roku jest wspaniałą ambasadorką gminy.
- Gdziekolwiek pojawia się ze swoimi produktami – na przeglądach, targach, agropromocji, czy innych wydarzeniach wystawienniczych, promuje gminę Rytro jak może, nie tylko produktami, ale i dowcipnymi wierszykami. Jest więc taką pozytywną postacią promującą walory naszej gminy, folklor i ludzi – dodaje.
Zdaniem Władysława Wnętrzaka pani Genowefa zasługuje na wyróżnienie
- Myślę, że zyska uznanie nie tylko mieszkańców Rytra, ale i innych osób biorących udział w plebiscycie. Warto na nią głosować. To ją w jakiś sposób dowartościuje, ale również pobudzi do dalszej aktywnej pracy społecznej na rzecz naszej małej ojczyzny. W naszym codziennym, zaganianym życiu jest coraz mniej społeczników. Ceni się więc, że wśród nominowanych do tytułu Sądeczanina są sołtysi, działacze kultury, czy takie osoby, które potrafią innych zmobilizować do działania i wspólnego zaistnienia – podsumowuje wójt.
O kandydatce pisaliśmy: Genowefa Pilch-Lichoń: Gospodyni domowa, działaczka i społecznik

KUPON KONKURSOWY
FORMULARZ
Wyślij sms na numer 70120 o treści: SR.13
Koszt wysłania wiadomości to 0,62 zł brutto.

(KB)


Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie
 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu