Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
10/05/2021 - 17:00

Cecylia Kruczek. Najlepiej zna się na przeszłości i ziołach [WIDEO]

Robi wszystko, żeby ocalić od zapomnienia dawne ludowe zwyczaje i tradycyjną ludową sztukę. Ma wyjątkowe artystyczne zdolności. Swoimi umiejętnościami dzieli się z młodymi w swojej rodzinnej Cieniawie. Ta determinacja w propagowaniu dziedzictwa Małej Ojczyzny sprawiła, że przez lokalną społeczność została zgłoszona do plebiscytu Sądeczanin Roku.

Wyplatanie tradycyjnych wieńców dożynkowych, wiązek na Zielnicę, robienie palm i kraszanek wielkanocnych, wianków świętojańskich czy światów bożonarodzeniowych… ta  tradycja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie dzięki takim strażnikom przeszłości jak Cecylia Kruczek.

Czytaj też Sądeczanin Roku: apel grybowskiej działaczki Ireny Miczołek [WIDEO]

Ludową sztukę i kulturę z zapamiętaniem promuje szczególnie wśród dzieci, młodzieży, ale także seniorów w rodzinnej Cieniawie.  

- Prowadzi fantastyczne warsztaty. Uczy między innymi haftu i bibułkarstwa – mówią ci, którzy na zajęcia uczęszczają. - Tworzy cudeńka z krepiny, zboża, ziół, nitki i igły oraz koralików. Choć przekroczyła 80 lat nadal jest aktywna w swojej twórczości. Haftuje bluzki, fartuchy, gorsety i  obrusy Para się też ziołolecznictwem.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020? (UWAGA. PROSIMY NIE GŁOSOWAĆ. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ)

Cecylia Kruczek – wyślij SMS o treści SR.12 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu