Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
10/02/2019 - 20:35

Antoni Piętka.Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Druh Antoni Piętka to wieloletni działacz ochotniczego pożarnictwa na Sądecczyźnie. Przez ponad pół wieku strażackiej działalności pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji. Obecnie jest członkiem zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu, także prezesem zarządu gminnego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Starym Sączu. W zarządzie oddziału powiatowego ZOSP RP Nowym Sączu od kilku kadencji pełni funkcję wiceprezesa.

Antoni Piętka dowodził między innymi działaniami usuwania skutków powodzi na terenie miasta i gminy Stary Sącz w 2001 i 2010 roku. Brał też udział w akcji usuwania skutków trąby powietrznej w Starym Sączu w 2014 roku. Jest inicjatorem wielu remontów i modernizacji remiz OSP na terenie miasta i gminy Stary Sącz, gdzie funkcjonuje siedem jednostek OSP.  Dzięki jego staraniom wiele ochotniczych  jednostek otrzymało  nowoczesne samochody, sprzęt pożarniczy i umundurowanie. 

Zobacz też Antoni Piętka. Od dziecka marzył, żeby zostać strażakiem ochotnikiem [WIDEO] 

 OSP w Starym Sączu temu doczekała się  samochodu ratowniczo-gaśniczego, udało się też przeprowadzić remont strażnicy. Nowy samochód ma też OSP w Gołkowicach Górnych.  Antoni Piętka potrafi zmobilizować druhów strażaków do różnych akcji społecznych oraz do pracy z młodzieżą, w którą udało mu się też  zaangażować  między innymi księdza katechetę z parafii w Starym Sączu.  

W maju 2018 roku  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości,  był jednym z inicjatorów nadania Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działającej przy OSP Stary Sącz,  proporca oraz imienia por. poż. Stanisława Mazana - komendanta Szkoły Pożarniczej w Starym Sączu. Placówka o pięknej historii działała w miasteczku  podczas drugiej wojny światowej. Prowadziła aktywną działalność konspiracyjną w ramach Ogólnopolskiego Strażackiego Ruchu Oporu „Skała”.  Za działalność konspiracyjną Stanisław Mazan wraz z innymi strażakami został stracony 12 stycznia 1944 roku.

Druh Antoni Piętka aktywnie współpracuje z władzami samorządowymi. Kolejną jego inicjatywą, wspólną z samorządem Starego Sącza, było wykonanie i odsłonięcie 11 listopada 2018 roku przed budynkiem dawnej Szkoły Pożarniczej w Starym Sączu, obelisku z tablicą upamiętniającą bohaterskich strażaków, którzy zginęli za ojczyznę.Dzięki temu, pamięć o nich nie zostanie zapomniana. Druh Antoni Piętka to wzór strażaka i lokalnego działacza.

Antoni Piętka – SMS o treści SR.7 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.Dziękujemy za przesłanie błędu