Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
17/02/2021 - 15:40

Anna Pych. Ona zawsze mówi, że będzie dobrze [WIDEO]

Jest aktywną działaczką społeczną i prezesem Fundacji „Będzie Dobrze”, która aktywnie działa na terenie Nowego i Starego Sącza. Jej najnowsze przedsięwzięcie to Fabryka Młodych Talentów.

Działająca od 2012 roku Fundacja „Będzie Dobrze”, której prezesem jest Anna Pych, współpracuje z kilkudziesięcioma organizacjami. Ma też bardzo  rozbudowany wolontariat. To kilkanaście klubów wolontariatu w szkołach w Nowym Sączu, a także w internacie międzyszkolnym w Starym Sączu.

Podejmowane przez Fundację cykliczne przedsięwzięcia to  między innymi  akcja walentynkowa pod hasłem „Pomagam z miłości”, polegająca na robieniu róż, które rozdawane są w święto zakochanych, w zamian za wolne datki. Zebrane pieniądze przeznaczone są dla podopiecznych Fundacji.  

Kolejna akcja to „Złotówka dla zdrówka” - zbiórka pieniędzy w szkołach, aby uwrażliwić dzieci i młodzież na nieszczęście innych. Fundacja prowadzi też szereg szkoleń dla wolontariuszy. To między innymi nauka udzielania pierwszej pomocy czy animacji. Dziełem Fundacji są także półkolonie dla dzieci i młodzieży, koncerty charytatywne i bale dla najbardziej potrzebujących. Sukcesem zakończyła się zbiórka na zakup samochodu dla niepełnosprawnych podopiecznych i jego doposażenie.

Ostatnio Fundacja pomaga przy remoncie domu jednej z mieszkanek Starego Sącza, która pilnie potrzebowała pomocy. Współpracuje też z Bankiem Żywności w Krakowie. Raz w miesiącu do Starego Sącza  trafia kilkanaście ton żywności. Wolontariusze organizacji robią paczki, które potem trafiają do ponad tysiąca potrzebujących osób.  Angażuje się też w zbiórkę ubrań i mebli dla ubogich. 

Anna Pych nie tylko szefuje Fundacji. Jej kolejne przedsięwzięcie to Fabryka Młodych Talentów. Chodzi o propagowanie sportu wśród młodzieży, szerzenie wiedzy na temat wolontariatu, pomocy słabszym, chorym i niepełnosprawnym, co kształtuje filantropijne postawy. Akademia promuje młode talenty, udziela wsparcia merytorycznego ambitnym ludziom, wspiera ich dydaktycznie, organizuje dla nich kursy i szkolenia. 

Za wspieranie organizacji pozarządowych i wolontariatu  Anna Pych otrzymała od starosty nowosądeckiego  I Nagrodę – Inicjatywa Roku 2018,  w plebiscycie Ziarnko Gorczycy.

Organizatorzy dziękują za zgłoszenie kandydata w plebiscycie „Sądeczanin Roku 2020”. Przypominamy, że zgłoszeń swych kandydatów można jeszcze dokonywać do 26 lutego br. włącznie przesyłając kwestionariusz zgłoszeniowy.

Więcej informacji w załączonym regulaminie

 Kapituła Plebiscytu na początku marca spośród wszystkich zgłoszonych osób wybierze nominowanych laureatów. Wówczas poznamy ostateczną listę osób, na którą będzie można oddać głos.

Dziękujemy za przesłanie błędu