Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
25/02/2019 - 12:30

Został Sądeczaninem Roku 2018 bo łamie lokalne schematy i stereotypy

Szczególne wyróżnienie w tym roku przypada człowiekowi wyjątkowemu. Owa wyjątkowość polega ma tym, że w regionie tak mocno przywiązanym do tradycji i do tradycyjnych podziałów Sądeczaninem Roku 2018 zostaje ktoś, kto łamie schematy – mówił w wygłaszanej na cześć Wojciecha Mroza laudacji przewodniczący kapituły plebiscytu Zygmunt Berdychowski.

Szczególne wyróżnienie w tym roku przypada człowiekowi wyjątkowemu. Owa wyjątkowość polega ma tym, że w regionie tak mocno przywiązanym do tradycji, do tradycyjnych podziałów, to nie kapitan Sandecji wygrywa plebiscyt, tylko trener, który zakłada i prowadzi drużynę dziewcząt, które grają w piłkę nożną - mówił w laudacji wygłaszanej na cześć  Wojciecha Mroza, przewodniczący kapituły plebiscytu Zygmunt Berdychowski. - Trudno sobie wyobrazić o lepszą ilustrację tego, w jaki sposób sądeczanie przełamują pewne schematy i stereotypy i jak uda im się zrobić w życiu coś nadzwyczajnego.  Zamienić mały uczniowski klub w piłkarską potęgę to coś absolutnie nadzwyczajnego.

Czytaj też Jak Beata Szydło piłkę z chłopakami kopała 

Jak zdradził Berdychowski, do  kapituły wpłynęło pismo od rodziców zawodniczek klubu, którzy podkreślali, że Wojciech Mróz to nie tylko trener, to także człowiek, który służy dziewczętom pomocą zawsze wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja.

Czego jeszcze dowiedziała się publiczność o Wojciechu Mrozie?

- Otrzymałem też takie informacje, że był najprzystojniejszym trenerem w Polsce – mówił Berdychowski, co zostało przyjęte śmiechem i oklaskami publiczności – był też mistrzem Polski w biegach górskich, także mistrzem Małopolski i uczestnikiem mistrzostw świata.  

Czytaj też To jakiś kosmos! Nie mógł uwierzyć, że został Sądeczaninem Roku 2018

To człowiek wyjątkowy i bardzo się cieszę, że w obecności pani premier możemy wręczyć tę nagrodę człowiekowi, który pokazuje, że inną twarz Sądecczyzny możemy.

 [email protected] fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu