Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
01/02/2023 - 13:45

Stanisław Matuła: nigdy nie pchałem się do przodu, ale do celu zawsze docierałem[WIDEO]

- O tym, że jestem nominowany do tytułu Sądeczanin Roku 20022 dowiedziałem się od moich kolegów ze strażackiej jednostki. To dla mnie prawdziwa radość – mówi Stanisław Matuła, który mimo sędziwego wieku nadal działa z pasją na rzecz lokalnej społeczności.

To była dla mnie ogromna radość, kiedy się dowiedziałem o tym, że otrzymałem nominację  do udziału w plebiscycie. Powiedzieli mi o tym koledzy z  mojej ochotniczej jednostki strażackiej. To było dla mnie ogromne zaskoczenie, absolutnie się tego nie spodziewałem – mówi Stanisław Matuła, który pół życia oddał służbie w OSP.  

- Po tylu latach pracy… taki zaszczyt. Myślę, że są tacy, którzy bardziej niż ja zasługują na takie wyróżnienie – dodaje.

- Nigdy się nie pchałem do przodu.  Zawsze wolałem być z tyłu, ale zawsze też zmierzałem do celu i  osiągałem to, co sobie zamierzyłem.  Przede wszystkim lubiłem służyć radami i udzielać się społecznie.

Zobacz też: Jan Radzik o Stanisławie Matule: jest ciepły, szlachetny i uczynny [WIDEO]

Stanisław Matuła ma 84 lata, na które wcale nie wygląda. Ciągle jest zaangażowany w życie swojej małej ojczyzny, między innymi to  kulturalne, patriotyczne i parafialne. Więcej można o tym przeczytać w artykule  Do straży pożarnej rwał się od dziecka

Czy to twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2022?

STANISŁAW MATUŁA – wyślij SMS o treści SR.6 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numer luty 2023)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY (1 x sms, 1 x formularz online, 1 x kupon). Da to równowartość 3 głosów.

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2022. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu Sądeczanin Roku 2022Dziękujemy za przesłanie błędu