Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
10/05/2021 - 16:50

Leszek Mieczkowski. Ambasador młodych i Sądecczyzny [WIDEO]

To dyrygent, menadżer i człowiek orkiestra, w sensie dosłownym, bo kieruje Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Sądecką Orkiestrą Symfoniczną oraz Sądecką Orkiestrą Kameralną. Od wielu lat z wielkim powodzeniem rozsławia nasz region zarówno w kraju, jak i poza granicami.

- Jestem zaszczycony tym, że kapituła konkursu nominowała mnie do tego prestiżowego tytułu. Bardzo za to dziękuję. To na pewno ukoronowanie mojej ponad trzydziestoletniej pracy artystycznej, a w tym prawie dwudziestu lat pracy na rzecz Sądecczyzny.

Jak dodaje Leszek Mieczkowski, to także wyróżnienie dla młodych ludzi, z którymi współpracuje. 

- Trzeba popatrzeć na to w szerszym aspekcie. Ta nominacja jest ukłonem w kierunku młodych artystów i zespołów, które prowadzę. Razem koncertujemy na całym świecie. Na każdym kroku zawsze podkreślam związek z Sądecczyzną i promuję nasz wspaniały region, ponieważ jest się czym chwalić.

Zobacz też Sądeczanin Roku: apel Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej [WIDEO]

Leszek Mieczkowski jest dyrygentem, menadżerem, kieruje Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej od blisko dwudziestu lat, Sądecką Orkiestrą Symfoniczną od osiemnastu lat oraz Sądecką Orkiestrą Kameralną od pięciu lat. Od wielu lat z wielkim powodzeniem rozsławia nasz region zarówno w kraju, jak i poza granicami.

- Do swoich licznych przedsięwzięć, takich jak koncerty, nagrania telewizyjne, nagrania muzyczne,  bardzo często zaprasza młodych wykonawców związanych z Sądecczyzną.  W ten sposób promuje ich talent i jednocześnie artystyczne bogactwo regionu – podkreślają przyjaciele z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, którzy Leszka Mieczkowskiego zgłosili do plebiscytu „Sądeczanin Roku”. - To pod jego batutą artystycznie uzdolniona młodzież z naszego regionu ma możliwość występowania na najlepszych scenach muzycznych w kraju.

Kolejny, ważny element jego pracy artystycznej to współpraca z najwybitniejszymi wokalistami i śpiewakami scen muzycznych Polski i zagranicy. Sądecka publiczność ma znakomitą możliwość obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie, dla uznanych artystów to okazja do poznania pięknych walorów naszego regionu.

Leszek Mieczkowski z dużym zaangażowaniem współpracuje też z lokalnymi szkołami. Z zapałem przybliża młodzieży polską muzykę narodową i patriotyczną. Jest też opiekunem ważnych przedsięwzięć artystycznych odbywających się na terenie Sądecczyzny.

To znakomity ambasador Sądecczyzny w wielu obszarach swojej aktywności i zainteresowań, co ma ogromne znaczenie w budowaniu marki regionu jako atrakcyjnego i bogatego kulturowo regionu na mapie Polski i świata – podkreślają przyjaciele ze straży granicznej.

Za osiągnięcia artystyczne Leszek Mieczkowski został odznaczony między innymi Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP oraz Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020? (UWAGA. PROSIMY NIE GŁOSOWAĆ. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ)

ppłk SG Leszek Mieczkowski – wyślij SMS o treści SR.14 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu