Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
29/04/2021 - 19:20

Lekarz Robert Bakalarz. Wielka wiedza i wielkie serce dla pacjentów

To on od kilku lat jest koordynatorem Centrum Onkologii i jednocześnie kieruje Oddziałem Onkologii Klinicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Tytan pracy, oddany bez reszty pacjentom. O kim mowa? O lek. med. Robercie Bakalarzu, specjaliście chorób płuc i specjaliście Onkologii Klinicznej. Doktor Bakalarz został zgłoszony do nagrody „Sądeczanin Roku 2020”.

Robert Bakalarz przyznaje, że wykonuję zawód, który kocha, którego nie zamieniłbym na inny. Połowę zawodowego życia spędził w szpitalu pełniąc dyżury.

- Od początku mojej medycznej kariery praktycznie z tego szpitala nie wychodziłem. I chyba tak jest do dzisiaj.

Na co dzień jest świadkiem tego, z czym muszą mierzyć się pacjenci zmagający się z chorobą nowotworową i niesie im, poprzez specjalistyczne leczenie, pomoc.

Robert Bakalarz pracuje w sądeckim szpitalu od 2014 roku. Kieruje oddziałem Onkologii Klinicznej i jest jednocześnie koordynatorem Centrum Onkologii. Przypomnijmy, że ta placówka została wybudowana dzięki zaangażowaniu nieżyjącego już dyrektora sądeckiego szpitala Artura Puszko.

Wróćmy jednak do początku kariery zawodowej Roberta Bakalarza. Pierwsze szlify zawodowe tuż po studiach, zdobywał, jako młody lekarz w Ośrodku Chorób Płuc w Czerwonej Górze pod Kielcami. Po zdobyciu specjalizacji z zakresu pulmonologii podjął się nowego wyzwania.

Lek. med. Robert Bakalarz. Wielka wiedza i wielkie serce dla pacjentów

- W tym czasie prężnie zaczęło rozwijać się Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach – mówi doktor Bakalarz. – Wtedy udało się mi w nim dostać pracę. Tam też rozpocząłem drugą specjalizację z onkologii klinicznej. To tam, można powiedzieć, nauczyłem się całej onkologii i samodzielnego myślenia onkologicznego. Nie ukrywam, że ta pierwsza specjalizacja była mi w tym bardzo pomocna. Świetnie mi się tam pracowało, ale…podświadomie czułem, że chciałbym robić coś więcej. Okazją ku temu był ogłoszony przez ówczesnego dyrektora śp. Artura Puszko konkurs na szefa nowego otwartego Oddziału Onkologii Klinicznej w szpitalu w Nowym Sączu. Po kilku pierwszych miesiącach kierowania tym oddziałem dyrektor zaproponował mi sprawowanie pieczy nad całym sądeckim Centrum Onkologii w Nowym Sączu. Pamiętam, że powiedział wtedy, że jest to „propozycja nie do odrzucenia”.

Doktor Bakalarz, jak każdy z nas ma pasje, którym też poświęca, w wolnych chwilach, trochę czasu.

- Największą moją pasją jest medycyna – dodaje nasz rozmówca. - Obok medycyny, każdą wolna chwilę staram się spędzić w ruchu. Uciekam w góry, kocham morze. Tam jest ta nadprzyrodzona siła, piękno, które człowiek stworzyć by nie potrafił. Te przestrzenie dają mi siłę i energię. Lubię dobry film, sztukę, teatr.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020?

lek. dr n. med. Robert Bakalarz – wyślij SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM., film: Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu