Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
10/05/2021 - 16:35

Kazimierz Witkowski. Jest niezawodny. Na niego zawsze można liczyć [WIDEO]

Jest otwarty i odważny. W Stadłach znają go wszyscy, bo od ponad czterdziestu lat działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Stadłach, a obecnie szefuje jej zarządowi. Jak zawsze, także i teraz w trudnych czasach pandemii, jest gotowy do niesienia pomocy.

Kazimierz Witkowski z zapałem i wytrwałością działa na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, szczególnie na terenie gminy Podegrodzie, gdzie funkcjonuje 13 jednostek. Od ponad dwudziestu lat jest komendantem gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Podegrodziu. Jest też członkiem powiatowego zarządu organizacji.

Czytaj też Sądeczanin Roku: apel komendanta Pawła Motyki [WIDEO]

- Wykazuje wyjątkową ofiarność i odwagę w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych. Jego skuteczna organizacja działań, zaangażowanie i profesjonalizm przyczynia się do ratowania życia i mienia. Był najbardziej zaangażowanym ze wszystkich druhów na terenie gminy Podegrodzie w działaniach związanych z akcjami powodziowymi w ostatnich latach – chwalą go jego koledzy ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Kazimierz Witkowski koordynował działania związane z pomocą przebywającym na kwarantannie mieszkańcom gminy Podegrodzie. Pozyskiwał tez środki zabezpieczające strażaków przez Covid-19. 

Jest bardzo aktywny w działaniach na rzecz ochrony przeciwpożarowej, zaangażowany w organizację zawodów pożarniczych nie tylko gminnych, ale też powiatowych. Inicjował modernizacje i remonty strażnicy OSP Stadła.

Potrafi zmobilizować druhów strażaków do innych społecznych prac. Organizuje akcje  honorowego Krwiodawstwa’ w remizach OSP na terenie gminy Podegrodzie. Zdobywa wiele środków finansowych pozabudżetowych od różnych sponsorów dla realizacji zaplanowanych zadań w OSP. Swoim zaangażowaniem oraz aktywną działalnością daje doskonały przykład członkom OSP w gminie Podegrodzie oraz Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym.

Realizując misje strażaka ochotnika poświęca wiele własnego czasu, wkładu pracy i olbrzymiego wysiłku w celu realizacji zadań wynikających z ochrony przeciwpożarowej. Jest bardzo uznawanym i cenionym działaczem społecznym mocno zaangażowanym w działalność rady sołeckiej w Stadłach.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020? (UWAGA. PROSIMY NIE GŁOSOWAĆ. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ)

Kazimierz Witkowski – wyślij SMS o treści SR.17 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu