Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
14/02/2019 - 21:00

Bronisław Kozieński-Bronek z Obidzy. Zawsze chodzi swoimi ścieżkami [WIDEO]

Mówi o sobie skromnie, że pisanie poezji to za mało, żeby liczyć się w plebiscycie, ale pisze znakomite wiersze, które są publikowane na łamach czasopism literackich nie tylko w kraju, ale też za granicą.

Znalazłem się w tym plebiscycie dzięki poezji, ale moim zdaniem to za mało, żeby liczyć się  w taki gronie – mówi Bronisław Kozieński, poeta znany wszystkim jako Bronek z Obidzy - Ale może z tą moją poezją nie jest tak źle. Widocznie coś znaczy ta moja skromna robota.

Kozieński podkreśla, że dla twórcy najważniejsi są ludzie, do których się dociera. - Sam człowiek nie znaczy nic, choćby był nie wiem jakim twórcą poezji czy sztuki. Wszystko zależy od tego kim się otaczamy, kto nas odbiera, kto nas czyta.

Więcej informacji o kandydacie: Bronisław Kozieński.Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Wójt Łącka Jan Dziedzina, który zgłosił Kozieńskiego do nagrody Sądeczanin roku 2018, podkreśla, że to człowiek, który zna życie, od wielu  stron.

- Bronek równie sprawnie posługuje się kielnią i młotkiem ciesielskim jak i  piórem, bo przecież ciągle jeszcze pracuje po budowach. To nie jest często spotykane, że człowiek, który ma ręce spracowane od fizycznej pracy, był jednocześnie sprawnym literatem.

- Zapadły mi w pamięci słowa profesora Bolesława Farona, który mówił o nim, że to rogata dusza – dodaje Jan Dziedzina. - Ja powiedziałbym  o Bronku, że zawsze chodzi swoimi ścieżkami. Mówi przy tym to, co myśli, co nie zawsze uchodzi za poprawne.

Bronisław Kozieński (Bronek z Obidzy) – SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.Dziękujemy za przesłanie błędu