Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
10/02/2020 - 03:40

Adam Mazur: trudno zliczyć ile zawdzięczają mu Muszyna, Rytro i Piwniczna

Adam Mazur to rodowity muszynianin, ale jego działalność społeczna wykracza zdecydowanie poza granice rodzinnego miasta. Muszyna zawdzięcza mu stadion sportowy i swoją słynną drużynę muszyńskich „Złotek”, ale dzięki zaangażowaniu byłego burmistrza uzdrowiskowego miasta i wieloletniego radnego powiatowego skorzystali też niepełnosprawni mieszkańcy Rytra i Piwnicznej-Zdroju.

- Moja nominacja była dla mnie zaskoczeniem, bo nie spodziewałem się, że znajdzie się grupa ludzi, którzy mnie do konkursu zgłoszą. Myślę, że znają mnie z mojej dzielności społecznej. Jestem działaczem i założycielem tak wielu stowarzyszeń, że nawet nie będę ich tu wszystkich wymieniał – tak Adam Mazur odbiera informację o tym,, że został nominowany do tytułu Sądeczanina Roku 2019.

Pytany o to, która część jego działalności mogła zadecydować o zgłoszeniu wymienia tylko kilka swoich najważniejszych sukcesów.

- Byłem prezesem Ludowego Klubu Sportowego Poprad Muszyna, w którym działało siedem sekcji. Założyłem też klub żeński, który teraz po zmianie nazwy działa jako Muszynianka, która grała w ekstraklasie. Byłem jakby ojcem dzisiejszych „Złotek”. Wybudowałem stadion sportowy w Muszynie i zorganizowałem ośrodek dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi – wymienia od początku. Do tej listy należy też dodać niezliczoną ilość imprez integracyjnych z udziałem osób niepełnosprawnych, organizację pomocy materialnej dla tych w najtrudniejszej sytuacji materialnej nie tylko z Muszyny, ale również z Rytra i Piwnicznej-Zdroju, zaangażowanie w rozwój krynickiego szpitala – Adam Mazur przez wiele lat zasiadał w radzie społecznej tej placówki. 

Chcesz dowiedzieć się więcej nominowanym? Przeczytaj Adam Mazur. Kandydat w plebiscycie Sądeczanin Roku 2019. Daj mu swój głos

Dziś, patrząc na te wszystkie osiągnięcia z perspektywy 74-latka nasz kandydat śmieje się, że jego najważniejszą cechą jest umiejętność mobilizowania i jednocześnie ludzi wokół ważnych celów.

Adam Mazur – SMS o treści SR.8 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.

ES [email protected] Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu