Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
12/04/2018 - 14:20

Podczas Sądeckich Targów Ogrodniczych możecie wygrać profesjonalny filtr do wody

Już w ten weekend odbędą się Sądeckie Targi Ogrodnicze i mamy kolejny powód, dla którego trzeba tu być. Zorganizowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagrodą jest filtr do wody o wartości 1 tysiąca złotych ufundowany przez firmę CM&W.

Zobacz też: Chcesz zdobyć prawo jazdy? Na Sądeckich Targach Ogrodniczych egzaminatorzy sprawdzą, czy zdasz!

Konkurs zostanie ogłoszony 15 kwietnia o godzinie 9.30 a na stoisku Sądeczanina będą do odebrania kupony upoważniające do udziału w rywalizacji. By otrzymać taki kupon trzeba będzie podać hasło: Sądeckie Targi Ogrodnicze. Kupon należy wypełnić i wrzucić do urny. Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia o godzinie 14.00.

Co ma filtr do wody do Sądeckich targów Ogrodniczych? To oczywiste – woda to Zycie. Dotyczy to zarówno ludzi, zwierząt i roślin. A zdrowa woda to gwarancja zdrowia.

Więcej informacji na temat jakości wody i tego, na co trzeba zwrócić uwagę jeśli chodzi o wodę pitną dowiecie się państwo od pana Walentego Cembrucha, fundatora nagrody, który na naszej targowej scenie wystąpi w niedzielę o godzinie 13.00 z wykładem o bardzo wymownym tytule: „Używanie złej wody nie boli”

Zobacz też: Nic tak nie zaostrza apetytu jak praca w ogrodzie! Na Sądeckich Targach Ogrodniczych dowiesz się jak zdrowo grillować!

Parę ciekawostek publikujemy już dziś poniżej.

Co pić ?

To bardzo ważny problem bo picie wody jest ważniejsze niż jedzenie. Badania pokazują, że bez jedzenia człowiek może obyć się nawet kilka tygodni, ale bez wody już tylko kilka dni. Z jednej strony picie wody niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów - woda nie ma kalorii, świetnie gasi pragnienie i nawadnia cały organizm od środka, nie zawiera środków konserwujących, polepszaczy smaku, barwników i cukru. Dlatego nie tuczy, oczyszcza i nawadnia organizm, nie powoduje próchnicy zębów, reguluje gospodarkę mineralną organizmu i wpływa na usprawnienie procesów metabolicznych człowieka. Z drugiej jednak strony nie każda woda jest taka sama i istnieje wiele obostrzeń co do tego jaką wodę można podać poszczególnym grupom ludzi.

Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na najmłodszych - im powinno podawać się wodę nisko zmineralizowaną, (nie mylić z nisko gazowaną CO2). Obecność CO2, warunkuje łączenie się tlenu z hemoglobiną, naukowcy twierdzą, że mamy jego niedobór w stosunku do O2 w powietrzu (to odrębna sprawa). Najlepiej kupować wodę w szklanych opakowaniach i z odpowiednim oznaczeniem, że nadaje się do spożycia dla dzieci. Jak informuje WHO (ONZ) w wodzie butelkowanej w pojemniki z tworzyw sztucznych znajdują się mikrocząsteczki plastiku, które mogą przedostać się do ludzkiego organizmu.

Dlaczego jest to tak istotne?

Dzieci nie mają jeszcze na tyle rozwiniętego układu pokarmowego i nerek, aby przyswoić większą ilość związków mineralnych (nasz metabolizm pozwala na przyswojenie z wody ok. 1% minerałów). Nadmiar tych substancji może mieć negatywny wpływ na organizm dziecka - podrażnić śluzówkę układu pokarmowego, obciążyć układ moczowy i krwionośny oraz zwiększać ryzyko wystąpienia reakcji.

Co jednak zrobić, jeśli mamy dziecko, które akurat nie lubi pić, a już na pewno nie lubi zwykłej, "bezsmakowej" wody?

Jest to duży problem, zwłaszcza jeśli rodzice zwracają uwagę na jakość tego, co pije jego pociecha. Wystarczy przejść się po sklepach i poczytać etykiety: soki są często dosładzane, nektary zawierają dodatkowo barwniki i słodziki, a kolorowe napoje to źródło cukru, kofeiny i często ”pół tablicy Mendelejewa” w butelce.

Co w takim razie podać, jeśli wody dziecko nie chce ?

Aby nie dać się dziecku nabrać na krzyczące do nas kolorami i nagrodami "spod nakrętki" napoje, trzeba pokazać mu atrakcyjną alternatywę. Najlepiej zrobić domowym sposobem „naszej Babci” napój samemu a żeby było wychowawczo to najlepiej taki napój zrobić wspólnie i mieć pewność co do jakości oraz jego świeżości.

Zobacz też: Na Sądeckie Targi Ogrodnicze autobusy MPK dowiozą Cię za darmo i jeszcze jest nagroda do wygrania

Więcej dowiecie się w czasie samych targów.

Na Sądeckie Targi Ogrodnicze zapraszamy wszystkich zainteresowanych racjonalnym i przy okazji modnym a przede wszystkim funkcjonalnym urządzeniem terenów zielonych. Miłośników żywności ekologicznej, naturalnych kosmetyków i entuzjastów ekologicznych rozwiązań w domu i ogrodzie. Targi odbędą się dniach 14-15 kwietnia na Starej Sandecji w Nowym Sączu a my już niebawem zaprezentujemy Wam pełną listę naszych wystawców i gości.

Patronat nad targami, które odbędą w godzinach od 9.00 do 17.00 objęli Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski, Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Marek Pławiak Starosta Nowosądecki.

ES [email protected] Film i fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu