Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
13/02/2019 - 10:10

II Sądeckie Targi Ogrodnicze: chcesz urządzić ogród albo balkon? Musisz tu być!

Już w kwietniu odbędą w Nowym Sączu się II Sądeckie Targi Ogrodnicze. Wszystkich pasjonatów zieleni i zdrowego, komfortowego stylu życia zapraszamy po raz kolejny do serca miasta, czyli na Starą Sandecję!Podczas II Sądeckich Targów Ogrodniczych - podobnie jak w tamtym roku - będzie można kupić m.in.: sadzonki, cebulki, krzewy, sprzęt ogrodniczy, meble ogrodowe, miody, kosmetyki naturalne, żywność ekologiczną oraz wyjątkowe dzieła naszych rękodzielników wykonane z drewna, filcu czy kamieni naturalnych oraz upominki dla najmłodszych.

Ważne jest też to, że ci, którzy nie czują się pewnie w dziedzinie urządzania przestrzeni - tej zielonej i tej związanej z małą architekturą na balkonach, tarasach czy oranżeriach będą mogli liczyć na fachowe doradztwo naszych wystawców.

Ale Sądeckie Targi Ogrodnicze to również okazja do poznania nowości w dziedzinie aranżacji zieleni. Na rynku co i rusz pojawiają się kolejne urządzenia, instalacje czy gadżety, które ułatwiają pracę ogrodnikom amatorom. Jak wybrać te rzeczywiście skuteczne? Warto to skonsultować z praktykami.

Nie zabraknie też ukłonu w stronę naszych rękodzielników, których zapraszamy  do zaprezentowania i sprzedaży swoich prac. Zapraszamy też wszystkich, którzy cenią sobie naturalne kosmetyki. Sięgamy po sprawdzone receptury naszych babć, które doskonale wiedziały jak zadbać o piękną i zdrową skórę a jednocześnie potrafiły domowymi sposobami skutecznie walczyć z chorobami. Na targach będzie je można nie tylko kupić, ale dowiedzieć się jak część samemu przygotować w domu.
Do tradycji robimy też ukłon w sprawach żywieniowych, bo oferta naszej kuchni regionalnej doskonale wpisuje się w modne ostatnio hasła o eko-żywności. Oczywiście nie zabraknie też atrakcji dla naszych najmłodszych gości.

W czasie targów rozstrzygnięty również zostanie konkurs fotograficzny Sądeckie Ogrody, o którym informowaliśmy na portalu w publikacji Wygraj w konkursie "Sądeckie ogrody". Główna nagroda warta 2 tysiące złotych

Targi odbędą się w dniach 13, 14 kwietnia w godzinach od 9. do. 17 na placu Starej Sandecji przy Al. Wolności w Nowym Sączu.

Patronat Honorowy nad II Sądeckimi targami Ogrodniczymi objęli marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!