Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
16/04/2018 - 08:20

Sądeckie Targi Ogrodnicze już za nami. Oj działo się, działo! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Sądeckie Targi Ogrodnicze już za nami. Oj działo się, działo! Kto nie był niech żałuje, bo nigdzie indziej w regionie nie zobaczycie już na wiosnę takiego asortymentu z każdej dziedziny związanej z ogrodnictwem, sadownictwem i działkowaniem, zdrową żywnością, naturalnymi kosmetykami, rękodziełem i ekologicznymi rozwiązaniami w domu i ogrodzie.

Na jednym ze stoisk dowiedzieliśmy się dlaczego ostatnio tak dużą furorę wśród zwolenników zdrowej żywności i zdrowego stylu życia robi ostropest plamisty, którego wszyscy pamiętamy z dzieciństwa jako tzw. psi rzep albo oset. Okazuje się, że to nasz rodzimy i przy okazji najlepszy środek do wspierania funkcjonowania wątroby.

Zobacz też: Dziś drugi dzień Sądeckich Targów Ogrodniczych. Zapraszamy do udziału w naszych konkursach!

Wystarczy go na noc zjeść w ilości czterech łyżeczek, popić wodą a nasza wątroba zacznie funkcjonować jak marzenie a przez to organizm będzie błyskawicznie oczyszczony z toksyn. I jeszcze jedna ważna rzecz – ostropest jest idealnym sojusznikiem w walce z nadwagą – gdy zjemy go w ten sam sposób po godzinie 19.00 będzie nam pęczniał w żołądku i tym samym całkowicie stłumi poczucie głodu. Mało tego, to doskonałe lekarstwo w walce ze stanami zapalnymi w przebiegu cukrzycy.

Udało nam sie też na jednym ze stoisk z sadzonkami raz na zawsze rozwiać mit na temat hodowli borówki. No nie ma zmiłuj się, borówka potrzebuje kwaśniej ziemi, dlatego jeśli chcemy by nam się przyjęła a potem owocowała trzeba się trzymać krótkiej zasady – na każdą sadzonkę borówki trzeba dać do gleby worek torfu. Kiedy można spodziewać się pierwszych prawdziwych zbiorów? Tajemnicę zdradzamy w materiale filmowym.

Oglądając naszą relację filmową przekonacie się też naocznie, że fontannę można mieć nawet na małym balkoniku a żadna zabawka sklepowa nie zastąpi tej uszytej ręcznie. Dodatkowo poznacie nazwiska osób, które wygrały filtr do wody oraz zestaw z elektryczną hulajnogą zasponsorowany przez partnera Targów, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Oczywiście na targach nie zabrakło naszych rodzimych Sądeckich Diamentów oraz gwiazdy disco polo Kordiana.

 Kto nie był – niech żałuje. Na pocieszenie zapraszamy do obejrzenia naszej relacji filmowej i galerii zdjęć i zapraszamy za rok!

Patronat nad Sądeckimi Targami Ogrodniczymi objęli Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski, Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Marek Pławiak Starosta Nowosądecki.

Strażacy z OSP Głębokie, zabezpieczali teren Sadeckich Targów Ogrodniczych w niedzielę zabawiali dzieci "strzelaniem woda do celu", prezentowali wóz strażacki, udzielali porad zabezpieczenia p.poż i informowali o potrzebie zakupu nowego pojazdu(wozu strażackiego). W sobotę natomiast druhowie z OSP Niskowa dbali o nasze bezpieczeństwo, patrolując teren targów, pomagali przy pracach organizacyjnych, prowadzili zajęcia ppoz a takze zręcznościowe zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Organizatorzy dziękują za pomoc wszystkim służbom zaangażowanych w to przedsięwzięcie: policji, straży miejskiej, Sądeckiemu Pogotowiu Ratunkowemu, Druhom z OSP Niskowa i Głębokie.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura Fot.: IMDziękujemy za przesłanie błędu