Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
06/05/2019 - 22:30

Nagrać własny teledysk, to marzenie każdego młodego artysty! My je spełniamy

Już dziś, czyli 7 maja półfinaliści konkursu Sądeckie Młode Talenty będą mieli niepowtarzalną okazję nagrać swój własny - dla większości pierwszy w życiu - teledysk. Co ich czeka?

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: czy Kordian wyłowi „mega perełkę”? [WIDEO]

Po trzech dniach przesłuchań decyzją jury, w którym zasiadała m.in. nasza rodzima gwiazda disco polo, czyli Kordian ze 115 uczestników – wokalistów, instrumentalistów oraz zespołów - wybrano 27 półfinalistów, którzy już jutro w Auli PWSZ będą mogli nagrać swój własny teledysk, by potem stanąć o szranki o Wasze głosy w wielkim esemesowym głosowaniu.

Tegoroczną edycję – co podkreślali jurorzy – zdominowała płeć piękna, która typowała w śpiewaniu. Mniej było instrumentalistów i zespołów. Czy tendencja ta przełoży się na półfinały? Choć nazwisk zdradzać dziś jeszcze nie możemy, warto wspomnieć, że kilka z tych osób już uczestniczyło – i to z pewnymi sukcesami – w poprzednich edycjach konkursu organizowanego przez Fundację Sądecką i portal Sądeczanin.info już po raz szósty.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: przeważa płeć piękna i polski repertuar

Co dokładnie czeka ich jutro? Każdy z półfinalistów zaprezentuje się korzystając z profesjonalnego nagłośnienia, odpowiedniej oprawy scenicznej i zaśpiewa albo zagra wybrany przez sobie utwór, ten sam, który wykonał w czasie przesłuchań. Występ zostanie nagrany przez specjalistów od technik audiowizualnych, którzy potem zmontują całość w teledysk.
Teledyski wraz z indywidualną prezentacją każdego z młodych artystów zostaną opublikowane na naszym portalu. Wszystkie jednocześnie - 14 maja, bo do każdego dołączone zostaną specjalne kody sms, za pomocą których nasi Czytelnicy będą mogli wybrać 5 finalistów, kolejną piątkę wskaże jury.

Rozstrzygnięcie poznamy w trakcie wielkiego finału, czyli 24 maja na gali Sądecki Diament.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu