Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
13/10/2017 - 09:45

Rusza V edycja konkursu "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"

Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (klasy 4-7), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w V edycji małopolskiego Konkursu Historycznego „Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma”. Do konkursu mogą zapisać się również osoby dorosłe. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać do 30 listopada br.

 
 

- Około 1000 młodych ludzi rozpoczęło swoją przygodę z historią przodków, którzy żyli na tej ziemi aby później przekazywać ją następnym pokoleniom. Jestem przekonany, że wiedza, którą prezentują daje im powód do dumy. Pozwoli na pokonywanie trudności i odnajdywanie się  w nowych sytuacjach. Historia przynosi wiedzę oraz mądrość życiową, a nade wszystko doświadczenie, które to potrzebne są współczesnemu pokoleniu. Po wielu latach działalności na różnych płaszczyznach społecznych i zawodowych mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że w życiu ważne jest aby nie zatracić poczucia własnej tożsamości i czerpać z mądrości naszych Ojców - zachęca do udziału w konkursie Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-7), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych położonych na terenie Województwa Małopolskiego, a także studenci i dorośli.

Konkurs jest trzyetapowy i obejmuje: etap szkolny (w formie testu pisemnego), etap międzyszkolny (uczestnicy piszą pracę pisemną na wybrany temat oraz w formie pisemnej odpowiadają na pytania konkursowe) oraz finał konkursu, który przeprowadzany będzie w formie pisemnej i ustnej.

Celami konkursu są: pogłębianie wiedzy uczniów i studentów o historii Sądecczyzny, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji pochodzących z różnych źródeł, właściwego ich wykorzystywania, dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo regionu, poszanowanie kultury oraz tradycji lokalnych, uczczenie pamięci o osobach wybitnych i zasłużonych dla regionu.

Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody pieniężne. Dwunastu uczniów, którzy zdobędą najwyższe wyniki procentowe, otrzyma stypendium naukowe im. Braci Potoczków.

Współorganizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Patronat honorowy objął Małopolski Kurator Oświaty.

Aby zgłosić udział w  konkursie przejdź do formularza elektronicznego. Formularz dostępny również na stronie głównej portalu sadeczanin.info.

Do pobrania:

REGULAMIN konkursu 'Mój Region-Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma' - Edycja 2017/2018

LITERATURA do konkursu 'Mój Region-Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma' - Edycja 2017/2018

Kontakt:
Biuro SKT „Sądeczanin”
ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz

godz. urzędowania: pon.-pt. 8:00-16:00
tel. (18) 475 16 20
fax (18) 475 16 27
e-mail: [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu