Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
24/04/2017 - 17:10

Tak po lachosku godoć nie każdy umie [Filmy]

W tegorocznej edycji konkursu Lachoskie Godonie rywalizowało 29 uczestników. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie… 4 – latka. Organizatorami konkursu są Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" i Stowarzyszenie Lachów Sądeckich w Podegrodziu z siedzibą w Niskowej. Tyle wczoraj, dziś dajemy Wam możliwość posłuchania najlepszy, bo po lachosku nie każdy tak godoć umie.

W kategorii najmłodszych uczestników pierwsze miejsce zajęła 9-letnia Julita Nakielska z Mystkowa. W kategorii młodzieżowej pierwsza lokata przypadła 15-letniemu Grzegorzowi Szabli z Naszacowic, który wystąpi przed publicznością w Bukowinie Tatrzańskiej 

Zobacz też: Lachowska gwara nie umiera! Najmłodsza konkursu uczestniczka miała cztery latka [ZDJĘCIA]

69-letni Antoni Potoniec z Olszany laureat Nagrody Grand Prix – przyznawanej równolegle do trzech pierwszych miejsc - dostąpi zaszczytu reprezentowania Lachów Sądeckich na Festiwalu Sabałowe Bajanie w Bukowinie Tatrzańskiej. Konkurs "Lachoskie Godonie" to jedyna do niego przepustka. Przed nim wystąpiła podczas finału jedna z najmłodszych uczestniczek.

8-letnia Nicola Olchawa ze Stadeł zajęła drugą lokatę wśród dzieci.

Nie udało się nam nagrać  25-letniego Damiana Michalika z Mszalnicy, który wygadał pierwsze miejsce w kategorii dosrosłych. Miał akurat wczoraj słuzbę. Udało nam się za to złożyć mu gratulacje osobiście, bo pełnił dyżur w KM PSP w Nowym Sączu. 

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu