Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
04/04/2018 - 11:25

Kwartet klarnetowy "CLARIBEL" tworzą młodzi ludzie z wielkim talentem. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Członkowie Zespołu "CLARIBEL" podczas konkursu „Sądeckie Młode Talenty” zagrali znany i lubiany utwór Josha Grobana "You Raise Me Up". Wszyscy uczęszczają do Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej.


Kwartet klarnetowy "CLARIBEL" powstał trzy lata temu, ale w tym składzie istnieje od roku. Zespół tworzą cztery osoby. Wszystkie uczęszczają do Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej.

Najmłodszy Mateusz Obrzut ma 12 lat. Jest uczniem siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Mogilnie. W przyszłości chciałby założyć swój własny zespół, w którym będzie grał na klarnecie. Mateusz oprócz muzyki interesuje się również sportem.

Zobacz też Półfinaliści konkursu "Sądeckie Młode Talenty" nakręcili teledyski. Poziom jest bardzo wysoki [ZDJĘCIA]

14-letni Piotr Nowak mieszka w Jasiennej. Od trzech lat uczy się grać na klarnecie w szkole muzycznej. Na co dzień uczęszcza do Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Korzennej. Talent muzyczny odziedziczył po swoich bliskich. U niego w rodzinie prawie wszyscy grają na instrumentach. Tata na organach i akordeonie. Brat na saksofonie i kontrabasie.

- W przyszłości chciałbym założyć swój własny zespół i koncertować na całym świecie - opowiada z uśmiechem. 

Krzysztof Rak ma 16 lat i mieszka w Chodorowej. Jest uczniem Gimnazjum w Stróżach. W tym roku zdaje egzamin kompetencyjny. W przyszłości chciałby zostać informatykiem. Planuje również z kolegą założyć zespół muzyczny.

- Moim marzeniem jest wygrać konkurs „Sądeckie Młode Talenty” - śmieje się Krzysztof.

Zobacz też Nagrywaliśmy Sądeckie Młode Talenty! Cała sobota z kamerami i światłami sceny [ZDJĘCIA]

Najstarszym członkiem zespołu jest 18-letnia Katarzyna Krasińska, która mieszka w Jasiennej. Uczęszcza do III Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. W tym roku zdaje maturę i kiedyś chciałaby się poświęcić muzyce i psychologii. - Moim hobby jest muzyka. Gram w Zespole Regionalnym „Lipniczanie”.

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na Kwartet klarnetowy CLARIBEL wyślijcie sms o treści: TALENT.6 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

RG [email protected], Fot. RG

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu