Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
04/04/2018 - 10:40

Katarzyna Opoka sama pisze teksty piosenek, wymyśla muzykę, a potem śpiewa. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Katarzyna Opoka ma 15 lat i mieszka w Przysietnicy. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów. Od trzech lat gra na gitarze, pisze słowa piosenek, wymyśla muzykę i śpiewa.


Na co dzień uczęszcza do Gimnazjum w Przysietnicy. Obecnie jest w trzeciej klasie i w tym roku zdaje egzamin gimnazjalny.

- Po ukończeniu szkoły, chciałabym kontynuować naukę, w którymś z liceów ogólnokształcących. Muzyka to jest moja pasja, która sprawia mi przyjemność. Mogę się przy niej uspokoić i odstresować, ale nie wiążę z nią przyszłości - opowiada z uśmiechem.

Zobacz też Sądeckie Młode Talenty: Kwartet klarnetowy "CLARIBEL" tworzą młodzi ludzie z wielkim talentem

Interesuje się również teatrem. Kiedyś chciałaby należeć do grupy teatralnej. Na gitarze gra od trzech lat. Na swoim koncie ma już wiele osiągnięć. Ma swój zespół, który tworzy wspólnie ze swoimi kuzynami.

- To właśnie kuzyn pomagał mi nauczyć się pierwszych akordów na gitarze. Zachęcił mnie, abym zapisała się na zajęcia do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu i tak też zrobiłam. Tam właśnie nauczyłam się grać - dodaje.

Zobacz też Półfinaliści konkursu "Sądeckie Młode Talenty" nakręcili teledyski. Poziom jest bardzo wysoki [ZDJĘCIA]

Kasia na swoim koncie ma wiele piosenek, do których sama napisała słowa i wymyśliła muzykę. W ubiegłym roku również brała udział w „Sądeckich Młodych Talentach”, zaprezentowała wtedy swój autorski kawałek pt. „Świat tak bardzo zmienił się”. Podczas tegorocznego konkursu również zaśpiewała swój własny utwór, który zatytułowała „Żywe lustra”.

- Piosenka opowiada o tym, że w każdym człowieku można dostrzec siebie, ponieważ każdy człowiek przeżywa to co my – gniew, radość, smutek. Idąc ulicą możemy spojrzeć na innego człowieka i dostrzec w nim samego siebie.

Zobacz też Sądeckie Młode Talenty: rodzinny zespół "Orły". Dziewczęta grają i kochają muzykę góralską

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na Katarzynę Opokę wyślijcie sms o treści: TALENT.15 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.


RG [email protected], Fot. RG

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu