Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
04/04/2018 - 10:10

Julian Stanny na fortepianie gra od dziecka, kocha ten instrument. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Julian Stanny ma 17 lat i mieszka w Nowym Sączu. Podczas pierwszego etapu konkursu „Sądeckie Młode Talenty” zagrał na fortepianie utwór "Polonez A-dur op. 40 nr 1" Fryderyka Chopina.

Julian jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Za dwa lata przystąpi do egzaminu maturalnego. Oprócz podstawowych przedmiotów, na maturze chce zdawać również rozszerzoną matematykę i biologię. A co planuje robić po szkole średniej?

- Jestem w klasie biologicznej, dlatego zastanawiam się nad medycyną, aczkolwiek nie chciałbym się rozstawać z tym, co kocham robić, a więc graniem na fortepianie – odpowiada z uśmiechem.

Zobacz też Sądeckie Młode Talenty: Iwona Gałysa zauroczyła słuchaczy wykonaniem francuskiej piosenki

Na fortepianie gra już ponad 13 lat. Jak zaczęła się jego przygoda z tym instrumentem?

- Na początku tata uczył mnie grać. Potem rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej, do której uczęszczam do dnia dzisiejszego. Do zakończenia pozostało mi cztery lata.

Oprócz muzyki interesuje się również sportem, a szczególnie uwielbia kolarstwo górskie.

Zobacz też Półfinaliści konkursu "Sądeckie Młode Talenty" nakręcili teledyski. Poziom jest bardzo wysoki [ZDJĘCIA]

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na Juliana Stanny wyślijcie sms o treści: TALENT.21 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

RG [email protected], Fot. RG

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku