Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
04/04/2018 - 10:25

Hubert Pławecki to młody wirtuoz. Kocha grać na fortepianie. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Hubert Pławecki jest jednym z najmłodszych uczestników „Sądeckich Młodych Talentów”. Ma 9 lat i mieszka w Librantowej. Podczas konkursy wykonał na fortepianie "Walc a-moll" Fryderyka Chopina.

Hubert jest uczniem trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Librantowej. Na fortepianie gra od półtora roku. Gdy miał sześć lat zaczął grać na flecie. Lubi również śpiewać. W przyszłości chciałby zostać muzykiem albo słynnym kompozytorem.

- Chodzę do Szkoły Muzycznej w Korzennej. Na fortepianie uczy mnie grać pan Bolesław Jędrzejowski – mówi. - Oprócz muzyki Interesuję się również sportem, a szczególnie piłką nożną.

Zobacz też Sądeckie Młode Talenty: Iwona Gałysa zauroczyła słuchaczy wykonaniem francuskiej piosenki

Hubert rozpoczął swoją przygodę z fortepianem już dużo wcześniej.

- Kiedy miał cztery lata, na urodziny kupiliśmy mu mały chiński keyboard za 30 złotych. Zaczął się tym instrumentem bawić i wygrywać proste melodyjki. Gdy miał sześć lat kupiliśmy mu flet i naśladując swojego brata, zaczął grać – mówi tata Huberta.

Zobacz też Półfinaliści konkursu "Sądeckie Młode Talenty" nakręcili teledyski. Poziom jest bardzo wysoki [ZDJĘCIA]

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na Huberta Pławeckiego wyślijcie sms o treści: TALENT.18 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

 Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

RG [email protected], Fot. RG

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu