Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
03/02/2016 - 10:45

Tomasz Kowal – gołębie serce siłacza z Krynicy-Zdroju

Przestawia betonowe bloki, ciągnie ciężarówki na linie, dźwiga niewyobrażalne dla zwykłego śmiertelnika ciężary. Wszyscy też wiedzą, że muskularna, potężna sylwetka siłacza z Krynicy-Zdroju kryje gołębie serce, wrażliwe na krzywdę i nieszczęścia ludzkie, szczególnie najmłodszych.

Należy do czołówki  polskich strongmenów. Zaczynał od kickboxingu.  Od 2001 roku trenuje jako siłacz. Sam zorganizował sobie siłownię, zadebiutował na zawodach w 2004 roku. Od tego czasu wygrał wiele zawodów strongmenów o randze ogólnopolskiej, odnosił także sukcesy za granicą. Lista tytułów mistrzowskich mocarza spod Góry Parkowej jest długa, a kolekcja medali i dyplomów imponująca.

Rekordy życiowe pana Tomsza robią wrażenie:
przysiad  330 kg
wyciskanie 240 kg
martwy ciąg 390 kg  

Często można go zobaczyć w telewizji, transmitującej widowiskowe gale mocarzy. Kryniczanin nie ma sobie równych w przerzucaniu opon, wyciskaniu belki, kowadła, nosidła, marszu z ciężarówką, dźwiganiem „palucha”.  Zawsze podkreśla swoje sądeckie pochodzenie, w środowisku sportowym nosi zresztą pseudonim „Góral”.

W tym siłaczu bije wielkie, wrażliwe serce, jest łagodny jak baranek. „Góral” udziela się na niwie charytatywnej. Inicjuje zbiórki na rzecz chorych dzieci, m.in. od 2012 roku wspiera rehabilitację i leczenie Julii Kowalczyk, dziewczynki przebywającej w śpiączce po potrąceniu przez samochód.

Chętnie odwiedza szkoły, propagując zdrowy, sportowy styl życia i opowiadając milusińskim, że każdy jest kowalem własnego losu i że na sportowy Olimp doszedł ciężką, mozolną pracą na treningach w siłowni, nic mu z nieba nie spadło, wszystko sobie zawdzięcza.     

Sensacją stał się ożenek Tomasza Kowala. Strongman oświadczył się wybrance swojego serca, nadobnej Grybowiance o imieniu Ania publicznie, na zawodach, w obecności kibiców. Na tą okazję przygotował w tajemnicy przed dziewczyną kosz kwiatów i pierścionek zaręczynowy. Potem był dyskretny ślub, a niedawno internet obiegła radosna wieść, że Tomasz Kowal ma syna!
(HSZ)     

Regulamin Plebiscytu
Elektroniczny formularz zgłoszeniowy

Aby  oddać głoś SMS, należy wysłać wiadomość o treści SR.<numer kandydata> na numer 7168. Koszt wysłania SMS to 1.23 PLN brutto.

1. Ewa Bulanda – sportowiec, wychowawca młodzieży – SR.01
2. Marian Dobosz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Piwnicznej Zdroju - Kosarzyskach, społecznik, wychowawca młodzieży – SR.02
3. Tomasz Kowal – sportowiec, społecznik, wychowawca młodzieży – SR.03
4.  Maria Kulig – prezes Stowarzyszenia na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych „Nasz Dom” – SR.04
5.  Grzegorz Mirek – dyrektor Miejsciego Zarządu Dróg – SR.05
6.  Janina Molek – regionalny producent przetworów z fasoli, laureatka konkursów kulinarnych – SR.06
7. Antoni Marcin Pawłowski – przedsiębiorca, tłocznia soków naturalnych – SR.07
8.  Benedykt Poręba – Społecznik, radny gminny od 36 lat, założyciel i kierownik Mystkowian – SR.08
9.  Barbar Sławecka – kierownik i opiekun zespołu Sądeczoki – SR.09
10.  Maria Sosin – dyrektor Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, społecznik – SR.10
11.  Barbara Surman – sołtys Piątkowej, społecznik, prezes Kas Wzajemnej Pomocy – SR.11
12.  Leszek Zakrzewski – prezes PTH w Nowym Sączu, społecznik, konstruktor urządzeń fiskalnych – SR.12Dziękujemy za przesłanie błędu