Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
15/05/2020 - 07:15

To talent! Karolina z Popardowej trafi pod skrzydła światowej wytwórni płytowej?

Czy siedemnastoletnia Karolina Mazur z Popardowej ma szansę na to, że promocją jej talentu zajmie się światowej wytwórnia muzyczna? Nastolatka, znalazła się w ścisłej czołówce zorganizowanego przez Warner Music Poland konkursu. To, czy tę rywalizacje wygra, okaże się już niebawem. O zwycięstwie zdecyduje głosowanie internautów.

Jak śpiewa? Niesamowicie! - Potrafi swój głos przekuć w  emocje -  orzekli jurorzy organizowanego przez Fundację Sądecką ubiegłorocznego konkursu „Sądeckie Młode Talenty”, w którym nastolatka zdobyła główną nagrodę.

Czytaj też Korona disco. Hit internetu dziewczyny z Podegrodzia nagrany w Monachium [WIDEO]

Karolina Mazur, która jest uczennicą drugiej klasy sądeckiego Liceum Akademickiego i szkoły muzycznej to „dziewczyna orkiestra”. Jest pianistką, a teraz uczy się grać na gitarze i ukulele.

- Talent muzyczny odziedziczyłam prawdopodobnie po pradziadku, który grał na trąbce w zespole regionalnym – opowiadała, kiedy startowała w konkursie „Sadeckie Młode Talenty.

Teraz próbuje swoich sił w konkursie „House of Future Nostalgia: zaśpiewaj w domu!”,  płytowej wytwórni Warner Music Poland.  

- Należało przesłać domowe wykonanie jednego z utworów brytyjskiej piosenkarki Dua Lipy z jej nowego albumu „Future Nostalgia”, w ramach akcji #zostandomu – mówi Karolina. - Można było wykorzystać do tego gotowy podkład muzyczny, ale ja zdecydowałam się, że będę sobie akompaniować na pianinie.

Czytaj też Jak Klaudia z Nowego Sącza poszła po sukces do telewizji i co z tego wyszło  

Zainteresowanie konkursem było ogromne – dodaje nastolatka, nie wiem, ile dokładnie zgłosiło się osób, ale podobno przesłuchanie wszystkich nagrań stało się dla organizatorów nie lada wyzwaniem, bo nazwiska finałowej dziesiątki zostały opublikowane na stronie wytwórni z opóźnieniem. To była dla mnie ogromna radość, kiedy zobaczyłam, że trafiłam do finału.

Nagrodą w konkursie jest profesjonalny mikrofon oraz promocja na kanale wytwórni. Zwycięzcę wyłonią internauci.

- O wygranej decyduje liczba łapek w górę pod nagraniem na YouTube. Rywalizacja trwa do 17 maja. Każdy głos będzie dla mnie cenny – mówi Karolina Mazur.

Czytaj też Dwóch nastolatków z Nawojowej trafiło do więzienia w raju na Filipinach[ZDJĘCIA] 

Nastolatka nie ukrywa, że konkurs, który daje szansę na trafienie pod skrzydła płytowej wytwórni, to dla niej ogromna szansa.   

- Bardzo chciałabym, swoje dorosłe, zawodowe życie związać z muzyką, choć teraz –nad czym czuwają moi rodzice – muszę się skupić przede wszystkim na nauce i zdobyć wykształcenie. Niezależnie od tego trzeba, próbować swoich sił w muzycznej rywalizacji.

 Na  nagranie Karoliny można zagłosować TUTAJ

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe