Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
13/05/2022 - 12:30

Tak niewiele potrzeba! Dom dla pani Doroty i jej dzieci jest już prawie gotowy

Najpierw straciła męża, później dziecko. Mimo tego, Dorota Góra z Trzetrzewiny nie poddaje się i samotnie wychowuje siedmioro dzieci w bardzo trudnych warunkach. Dzięki Waszej pomocy pani Dorota wraz z dziećmi już niedługo będzie mogła wprowadzić się do nowego domu.

O wsparcie dla wieloletniej rodziny z Trzetrzewiny (gmina Chełmiec) apeluje Anna Pych, prezes Fundacji „Będzie dobrze”.

- Już od dwóch lat prowadzimy zbiórkę na budowę domu dla rodziny pani Doroty Góry – opowiada Anna Pych w studiu „Sądeczanina”. – Dostaliśmy niesamowitą pomoc. Dzięki indywidualną wpłatom, zaangażowaniu osób prywatnych i sponsorów udało się nam zebrać ponad 150 tysięcy i pozyskać materiały i sprzęt.

- Dom jest już praktycznie na wykończeniu. To ostatnia prosta, aby ta rodzina wkrótce wprowadziła się do nowego domu – opisuje prezes Fundacji „Będzie dobrze”. O rodzinie Doroty Góra pisaliśmy tutaj: Najpierw straciła syna, potem męża. Budujemy dom dla pani Doroty z Trzetrzewiny

- Pani Dorota jest osobą niesamowicie silną, a równocześnie wrażliwą – mówi Anna Pych. Mieszkanka Trzetrzewiny od śmierci męża samotnie wychowuje siedmioro dzieci mieszkając w budynku, który utrzymany jest w fatalnym stanie.

Więcej o tym, jak można pomóc rodzinie z Trzetrzewiny opowiada Anna Pych w materiale wideo. (realizacja: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu