Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
10/10/2019 - 07:20

Wyniki wyborów 2019: Patryk Wicher zdobył mandat poselski

O ostatnich minutach walki o głosy rozmawialiśmy z Patrykiem Wichrem, który startował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. I - jak pokazują wyniki wyborów parlamentarnych 2019 - zdobył mandat poselski.

Jak pan znosi trudy  kampanii?
-Kampania jest zawsze trudnym okresem dla rodziny i dla bliskich,  także dla kandydata. To wymaga dużego zaangażowania, choć ja jestem do tego przyzwyczajany. Już dziewięć lat sprawuję mandat radnego, najpierw miejskiego, teraz wojewódzkiego  i bardzo lubię spotkania z mieszkańcami naszego regionu, bo  w ogóle lubię kontakt z ludźmi.

Czuje się pan jak stary kampanijny wyjadacz, ale kampania kampanii nierówna. Ta do parlamentu jest wyjątkowo trudna, a okręg wyborczy obejmuje nie tylko Sądecczyznę, ale także Podhale. 
-To, co jest najtrudniejsze, to pogodzenie  ze sobą wielu elementów. Z jednej strony jest praca zawodowa,  z drugiej,  dwie małe córeczki, którym też staram się poświęcać czas. To z kolei trzeba połączyć z wieloma prośbami o wyborcze spotkania. Staram się  nikomu nie odmawiać, ale czasem trzeba wybierać, bo niestety bywa, że odbywają się w tym samym czasie, a ja nie mam, zdolności bilokacji. Czasem z konieczności jestem na początku jednego spotkania i końcu drugiego, czego nie lubię.  Generalnie mam zasadę, że jeśli już gdzieś jadę, to siedzę od początku do końca.

Start z list Prawa i Sprawiedliwości na uchodzącej za bastion prawicy Sądecczyźnie oznacza bardzo mocną drużynę i rywalizację ze starymi, politycznymi wyjadaczami. Jak w takiej sytuacji realnie oceniać swoje szanse na wygraną? Jaką obrać strategię na kampanię. Ile rąk trzeba uścisnąć, żeby wygrać? Na te i inne pytania w rozmowie z „Sądeczaninem” odpowiada Patryk Wicher, radny wojewódzki, który ubiega się o mandat posła z listy Prawa i Sprawiedliwości.

[email protected] fot. jm

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu