Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
25/02/2023 - 22:00

Paweł Domagała: Narnia to kraina, do której każdy z nas musi wejść i stoczyć swoją walkę

„Narnia” czwarta płyta Pawła Domagały nawiązuje do „Opowieści z Narni” C. S. Lewisa. W lutym artysta koncertował w Krynicy, a wcześniej w Muszynie spędził sylwestra.

„Narnia” jest czwartą płyta w dorobku Pawła Domagały, nawiązuje do „Opowieści z Narni” C. S. Lewisa. Premiera krążka odbyła się 18 listopada 2022 roku, w lutym artysta koncertował w Krynicy. 

W Walentynki ruszyła druga część trasy koncertowej „Narnia”

-W sumie będzie osiem koncertów. Wiosną, od marca do maja. W wakacje przerwa i odpoczynek, a jesienią rozpocznie się trzecia część trasy. 

Narnia stała się inspiracją do napisania płyty, dlaczego?

- C. S. Lewis, uwielbiam tego autora. Narnia to kraina, do której każdy z nas musi wejść i stoczyć swoją walkę. Miejsce, gdzie najpierw porządkujesz siebie, by móc zmieniać świat. To kraina, w której wszystko się może zdarzyć.

I duet z Kasią Sienkiewicz z „Kwiatu jabłoni” …

-Nie znałem wcześniej Kasi, teraz jestem jej ogromnym fanem. To młoda, bardzo miła profesjonalna i ciepła osoba. Świetnie się z nią współpracuje. Powstał super utwór, który nadaje płycie bajkowy klimat. Bardzo się cieszę, że Kasie się zgodziła go nagrać z nami.

Napisał pan teksty, muzykę…

-Do wszystkich swoich piosenek piszę muzykę i teksty. To jest pewnego rodzaju uwolnienie od emocji, przemyśleń czy lęków. A więc jest rodzajem terapii.

Nie pierwszy to pana pobyt w Krynicy...

-Z pierwszą płytą "Opowiem ci o mnie" koncertowałem w Krynicy. Spędziłem też sylwestra w Muszynie, skąd mam niezapomniane wrażenia. Kulig i ciągłe przebieranie dzieci, za każdym razem po powrocie ze śniegu. Nie jeżdżę na nartach, ale żona jeździ.

Zaczyna pan przygodę jako juror z "Twoja twarz brzmi znajomo"...

-Ten program nie jest talent show, gdyż biorący w nim udział to osoby, które już coś osiągnęły. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawili.

Dziękuję za rozmowę. Małgorzata KareńskaDziękujemy za przesłanie błędu