Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
30/06/2020 - 22:10

Paulina Bołoz, finalistka Miss Polski, o swojej maturze i najbliższych planach

19-letnia Paulina Bołoz z Krzyżówki (gmina Łabowa) w ubiegłym roku znalazła się w gronie najpiękniejszych kobiet na Sądecczyźnie, a następnie w Polsce. Dostała się do finału Miss Polski 2019. W czerwcu zdawała egzamin maturalny. Jak jej poszedł? Czy nadal marzy o modelingu?

Za tobą egzamin dojrzałości. Jak ci poszedł?

-Matura była trudniejsza niż oczekiwałam. Rozwiązując arkusze egzaminacyjne z lat poprzednich spodziewałam się zdań na podobnym poziomie. Jednak dałam radę. W końcu to egzamin dojrzałości, który nie może być łatwy.

Jaki temat wybrałaś na j. polskim?

-Rozprawkę na temat fantastyki w utworach literackich. W arkuszu podany był fragment dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, z czego się ucieszyłam, ponieważ utwór ten miałam, jak to się mówi, w jednym paluszku.

Język polski na poziomie rozszerzonym był również przyjemny. Mogłam posłużyć się ciekawymi przykładami z książek, w których występują postacie fantastyczne.

Z powodu pandemii, tegoroczna matura była inna niż do tej pory. Denerwowałaś się?

-Mimo, że nie odbyły się egzaminy ustne, to i tak matura była bardzo stresująca, również z powodu obostrzeń, które stres potęgowały.

Do matury przygotowywałam się sama, wykazując samodyscypliną. Chociaż przyznaje, że czasem z mobilizacją bywało różnie. Jednak wiedziałam, że chcąc osiągnąć dobry wynik muszę, wbrew utrudnieniom, nadal się pilnie uczyć.

Od wyborów Miss Ziemi Sądeckiej, od których zaczęła się twoja przygoda z  konkursem piękności, minął już rok

-Nie mogę uwierzyć, że upłynął rok! Mam tyle miłych wspomnień związanych z konkursem Miss Ziemi Sądeckiej. Wybory bardzo dużo zmieniły w moim życiu, a na pewno dodały mi pewności siebie. Bardzo żałuję, że w tym roku konkurs się nie odbył, bo na pewno śledziłabym to wydarzenie.

Planujesz karierę w modelingu?

-Mimo kilku etapów konkursów miss, które przeszłam nadal nie jestem pewna, czy modeling do mnie pasuje. Teraz zaczęłam nową prace i chcę się na niej skupić.

Na jakie studia się wybierasz?

-Chciałabym dostać się na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, na Wydział Finanse i Rachunkowość lub inny, podobny kierunek. Mam nadzieję, że moje plany się powiodą

Dziękuję za rozmowę.

rozmawiała Małgorzata Kareńska

fot. arch. Sądeczanina, prywatne Pauliny BołozDziękujemy za przesłanie błędu