Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
03/01/2019 - 15:00

Parafia św. Wawrzyńca świętuje jubileusz 750-lecia. Co nas czeka w styczniu?

Parafia św. Wawrzyńca w Biegonicach świętuje jubileusz 750-lecia istnienia. Główne obchody odbędą się dopiero w sierpniu, ale już teraz w każdym miesiącu na parafian czekają liczne wydarzenia jubileuszowe. Co nas czeka w styczniu?

Miniony miesiąc w Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu – Biegonicach był bardzo intensywny, ale przede wszystkim radosny. W pierwszą niedzielę adwentu podczas Mszy świętej ks. Proboszcz Piotr Lisowski odczytał fragment dokumentu penitencjarii apostolskiej, który został adresowany do wiernych z okazji uroczystego jubileuszu. Wszyscy parafianie oraz pielgrzymi, którzy nawiedzą parafię podczas roku jubileuszowego, będą mogli otrzymać odpust zupełny.  

- W grudniu odbyło się pierwsze spotkanie Szkoły Wiary, a więc katecheza dla dorosłych. Spotkanie było poświęcone spowiedzi świętej. Cieszyło się sporym zainteresowaniem wiernych – wyjaśnia ks. Proboszcz Piotr Lisowski.  

Zobacz też Parafia św. Wawrzyńca świętuje jubileusz 750-lecia [WIDEO]

Zostało zorganizowane również pierwsze spotkanie z serii „Kino pod aniołami”, podczas którego został wyświetlony film „Ziemia Maryi”. Bardzo ważnym wydarzeniem liturgicznym była pasterka. Przed uroczystą Mszą, wspólnie z parafianami kolędował Zespół Regionalny Dolina Dunajca. Styczeń także będzie miesiącem bogatym w różne wydarzenia. Na wiernych z Parafii św. Wawrzyńca oraz na wszystkich sądeczan czekają liczne atrakcje.

- W styczniu będziemy kontynuować te wszystkie wydarzenia, które były zapoczątkowane w poprzednim miesiącu. 24 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie Szkoły Wiary. Tym razem będzie poświęcone jedności Kościoła – zachęca ks. Proboszcz Piotr Lisowski.

Odbędzie się też projekcja filmu „Ziemia Maryi”. Zostanie również zorganizowany konkurs dotyczący patrona i historii parafii. Zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę.  

W grudniu Portal Sądeczanin wspólnie z Parafią św. Wawrzyńca ogłosił konkurs, w którym do wygrania były cenne nagrody. Aby wygrać jedną z nich, wystarczyło jedynie odpowiedzieć na pytanie: Kim był człowiek, który ufundował pierwszy kościół św. Wawrzyńca w Biegonicach? Poprawna odpowiedź to księżna święta Kinga. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem sądeczan. Kto został szczęśliwym zwycięzcą?

- Odpowiedzi, które zostały przesłane drogą mailową były poprawne. Spośród wszystkich wylosowaliśmy dwie osoby. Są to Pani Marta Jodłowska oraz Pani Alicja Raczek. Obie otrzymają piękne albumy pt. „Ziemia świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej” – dodaje kapłan.

W tym miesiącu Parafia św. Wawrzyńca także przygotowała konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Pierwszy kościół w Biegonicach został wybudowany w 1269 roku. Którym z kolei kościołem w Biegonicach jest obecnie istniejąca świątynia?

Na odpowiedzi czekamy do 31 stycznia do godz. 18. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected] W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Jubileusz 750-lecia”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają nagrody.

RG [email protected], Film KSDziękujemy za przesłanie błędu