Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
07/01/2019 - 12:45

Nowy Sącz: Marek Pławiak nowym dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Potwierdziły się nasze nieoficjalne doniesienia, kto będzie nowym dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Został nim Marek Pławiak. Funkcję tę piastuje od dzisiaj.

Były starosta nowosądecki został właśnie „wprowadzony” do placówki podległej marszałkowi Województwa Małopolskiego.

Portal Sądeczanin.info już w piątek, powołując się na własne nieoficjalne źródła, informował, że były starosta nowosądecki może zostać nowym dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Czytaj także: Nowy Sącz: Marek Pławiak nowym dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego?

Kiedy, przed weekendem zapytaliśmy Marka Pławiaka o taką ewentualność to odparł krótko: nic o tym nie wiem.

Dzisiaj były starosta nowosądecki potwierdził nam swoją nominację.

- Dzisiaj zostałem wprowadzony do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu przez marszałka Małopolski - powiedział Marek Pławiak – W moim życiu zawodowym coś się zakończyło, a coś się właśnie rozpoczyna. Zaczynam nowy etap. Mam doświadczenie w kwestii zarządzania zespołem ludzkim i pracy w administracji. Jestem z wykształcenia nauczycielem i nie boję się wyzwań. Mam, więc nadzieję, że i teraz sobie poradzę.

Przypomnijmy, że Marek Pławiak (rocznik 1963) jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz studiów podyplomowych z informatyki na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Uzyskał także II stopień specjalizacji zawodowej z zakresu zarządzania i organizacji oświaty. Był ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. stopni awansu zawodowego nauczycieli. Jest nauczycielem dyplomowanym.

Był starostą nowosądeckim w latach 2014-2018. W Radzie Powiatu Nowosądeckiego VI kadencji sprawuje - jako radny - funkcje wiceprzewodniczącego komisji edukacji, członka komisji budżetowej, członka komisji mienia i infrastruktury.

i.michalec@sadeczanin.info, źródło: własne, biogram - źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu