Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
20/03/2019 - 15:20

Marek Oleniacz stracił posadę prezesa w miejskiej spółce.. i znowu jest prezesem

Po wygranych wyborach prezydent Ludomir Handzel najpierw urządził po swojemu magistrat, potem zabrał się za miejskie spółki. To wtedy Marek Oleniacz stracił posadę prezesa Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej. Teraz znowu został prezesem. Dostał pracę w Krakowie, w marszałkowskiej spółce.

Były sądecki radny i sekretarz miasta Marek Oleniacz posadę prezesa Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej stracił w lutym. Teraz znowu jest prezesem. Trafił do zależnej od samorządu województwa, krakowskiej spółki, Regionalne Centrum Administracyjne, w której był dotychczas członkiem rady nadzorczej.

- Urzęduję od poniedziałku - mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” .

Na jakiej zasadzie objął pan nową posadę? Wygrał pan konkurs?
- Zostałem powołany przez radę nadzorczą. W spółkach prawa handlowego, a tak jest w przypadku Regionalnego Centrum Administracyjnego, nie ma konkursów – wyjaśnia Oleniacz.  

Czytaj też  Kolejni prezesi spółek odwołani. Andrzej Górski i Marek Oleniacz

Spółka Regionalne Centrum Administracyjne, która została powołana w 2012 roku, miała się się zajmować nadzorowaniem budowy nowej siedziby urzędu marszałkowskiego. Takie plany przedstawiała jeszcze poprzednia, związana z Platformą Obywatelską, ekipa rządząca.  Marszałkowski ratusz, który miałby stanąć   przy krakowskim Rondzie Grzegórzeckim, miał być pierwszym ekologicznym urzędem w Polsce. 

- To niezwykle wymagająca inwestycja. Zaplanowaliśmy, że będzie to zespół budynków, zużywający ponad 30 proc. energii mniej niż te, w wersji tradycyjnej, co pozwoli nam zminimalizować koszty związane z utrzymaniem. Liczę, że kompleks zostanie nie tylko wizytówką regionu, ale również miejscem przyjaznym i jeszcze bardziej dostępnym dla wszystkich mieszkańców - mówił ówczesny marszałek województwa, Jacek Krupa.  

Czytaj też Nazywają to ratuszem. Wydadzą na niego 240 milionów złotych

Czy Marek Oleniacz wprowadzi w życie te zamierzenia? Na to pytanie nowy prezes nie odpowiada.- Jak będzie o czym mówić,  urząd marszałkowski na pewno o tym poinformuje – ucina rozmowę  nowy prezes spółki.

Jakie przygotowanie do nowej funkcji ma nowy prezes? Marek Oleniacz jest absolwentem zarządzania sądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu i  ekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie audytem wewnętrznym w jednostkach sektora finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studium zarządzania samorządem w Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Ma uprawnienia audytora wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych, wydane przez komisję egzaminacyjną przy Ministerstwie Finansów. W latach 2002-2006 był radnym miasta Nowego Sącza, potem sekretarzem urzędu. Spółką Sądecka Infrastruktura Miejska kierował od 2015 roku.

[email protected] fot. archiwum, UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)