Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 grudnia. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
19/09/2020 - 13:00

Koronawirus niestraszny sądeczanom. Sprawdź, na co chodzimy do kina

Epidemia koronawirusa, z którą boryka się cały świat, dała się we znaki wszystkim. Bardzo ucierpiała także branża kulturalna. Odwołane zostały festyny i koncerty. Przez kilka tygodni zamknięte były kina. Potem, gdy już wydawało się, że wszystko wraca do normy, Sądecczyzna została objęta czerwoną strefą. Teraz, gdy już wyszliśmy z tej strefy, niektórzy wciąż rezygnują z wypadów do kina. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O to zapytaliśmy Dianę Kamykowską-Gacek, która jest kierownikiem sądeckiego Kina Sokół.

Czy od momentu gdy Nowy Sączu wyszedł z czerwonej strefy, zwiększyła się frekwencja w Kinie Sokół? Czy ludzie chętnie chodzą do kina czy może boją się i unikają tego miejsca?

- Oczywiście wyjście z czerwonej strefy pozwoliło nam szerzej zaistnieć. Widzowie czują się bezpieczniej, a przede wszystkim mogli dowiedzieć się o tym, że kina są otwarte. Nie każdy bowiem w czasie obowiązywania czerwonej strefy wiedział, że dozwolone jest korzystanie z 25 proc. miejsc na widowni.

Dziś jak dawniej - widzowie przyciągani są do kina nie tylko magią dużego ekranu, ale również tytułem filmowym. Dzięki najnowszej produkcji Patryka Vegi wzrosła frekwencja, jak również familijna "Mulan" pomogła widzom w podjęciu decyzji, że kino, to miejsce, w którym chcą spędzić mile czas. Wciąż jeszcze jednak nie jest to ta frekwencja, którą pamiętamy z okresu przed pandemią.

Zobacz też Rozmowa dnia: w kinach jest bezpiecznie, ale trzeba zachować ostrożność

Jakie obostrzenia w dalszym ciągu obowiązują w kinie Sokół?

- W oparciu o przepisy i za zgodą Sanepidu stworzyliśmy nowy regulamin kina. Dla bezpieczeństwa naszych widzów sprzedajemy tylko co drugi fotel, dezynfekujemy powierzchnie dotykowe w sali i na korytarzach, dbamy o właściwą wymianę powietrza w obiekcie i na salach kinowych. Dezynfekujemy toalety minimum raz na godzinę. Zalecamy również dystans. Zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczki lub przyłbicy na salach kinowych jest obowiązkowy, obowiązuje też zakaz konsumpcji w salach.

Naturalnie można korzystać z naszej kawiarni. Seanse odbywają się z minimum półgodzinną przerwą, co pozwala na ograniczenie styczności z widzami wcześniejszego seansu. Również wejścia na sale są inne niż drogi wyjścia. Wchodząc do obiektu dezynfekujemy dłonie, również przy wejściach na salę i przy toaletach.

Co Kino Sokół ma do zaoferowania? Czy są jakieś nowości filmowe?

- Dziś głośna premiera "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Jutro przedpremiera "Trolli 2". Mamy nadzieję, że te tytuły okażą się atrakcyjne. Wciąż gramy "Pętlę".  Mamy także perełki kina studyjnego: "Interior" Marka Lechkiego z Magdaleną Popławską i Piotrem Żurawskim, koreański thriller "I zbaw nas ode złego" twórców słynnego oscarowego "Parasite", a także przezabawne "Małe szczęścia" - film, który ustawimy na półce obok słynnego "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", które zainspirowało polskich twórców do stworzenia komedii "(Nie)znajomi". Jutro po godzinie 10 seans przyjazny sensorycznie "Czworo dzieci i coś". To wszystko plus familijne animacje, choćby nieśmiertelny "Scooby-Doo!" w bieżącym tygodniu. Serdecznie zapraszamy.

r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Kinga Ptak Kino SokółDziękujemy za przesłanie błędu