Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
10/12/2022 - 17:55

Kierowca nowosądeckiego MPK podbija TikToka. Kim jest Lach Sądecki za kółkiem?

Ma 29 lat i jest kierowcą autobusu w nowosądeckim MPK, ale jego przygody w pracy codziennie oglądają tysiące osób. Dawid z Nowego Sącza, znany w sieci jako Lach Sądecki za kółkiem, podbija media społecznościowe opowiadając o swojej pracy.

Dawid pochodzi z Nowego Sącza. Mówi o sobie, że jest Sądeczaninem z krwi i kości. Od 4,5 roku jest kierowcą MPK w naszym mieście. Równocześnie prowadzi swojego wideobloga i profil w mediach społecznościowych. Znany jest pod pseudonimem Lach Sądecki za kółkiem.

Jego krótkie filmiki na TikToku oglądają tysiące użytkowników. Tu Dawid opowiada o autobusach z taboru MPK czy o ciekawostkach z pracy kierowcy. Chętnie odpowiada też na pytania fanów, dotyczące swojego zawodu czy zasad obowiązujących w MPK.

@lach_sadecki_za_kolkiem ale jak pada deszcz albo jest zimno to wpuszczam też wcześniej  #kierowcaautobusu #nowysacz #kierowcazawodowy #autobus #man #bustiktok #busdriver #bus #polska ♬ deja los put0s creditos - Tik Toker

Dłuższe filmiki (np. z przejazdu konkretnych linii) można znaleźć na YouTube. Lach Sądecki za kółkiem ma też swój profil na Instagramie i Facebooku. Najbardziej znany kierowca MPK z Nowego Sącza mówi, że praca jest równocześnie jego hobby.

– Od małego interesowałem się autobusami i to było moje marzenie, aby pracować jako kierowca autobusu – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem”. Kiedy Dawid miał 10 lat dużo jeździł autobusem z rodzicami. Z ciekawością podglądał pracę kierowców. Postanowił wtedy, że też zostanie kierowcą autobusu. Teraz w nowosądeckim MPK łączy pracę z pasją.

– A jeśli coś sprawia komuś radość, to chce się tym dzielić z innymi. Zacząłem wysyłać do znajomych różne ciekawostki z pracy i jeden z nich podpowiedział mi, żebym założył bloga w mediach społecznościowych. Zainspirowały mnie też podobne blogi, a szczególnie Mama za kółkiem z Wrocławia.

Dalsza część tekstu na kolejnej stronie. Kliknij strzałkę, aby przejść dalej.Dziękujemy za przesłanie błędu