Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
21/08/2023 - 09:00

Karolina Szczurowska: Chciałabym, aby piosenka "Odwiedzać cię" dawała siłę innym do przetrwania trudnego czasu

Z Karoliną Szczurowską, wokalistką młodego pokolenia portal "Sądeczanin" rozmawia o najnowszym singlu "Odwiedzać cię". O czym opowiada utwór i dlaczego jest inny niż poprzednie?

Tydzień temu premierę miał twój nowy singiel "Odwiedzać cię". Dla kogo powstał? 

- To ważna dla mnie premiera, właściwie najważniejsza ze wszystkich, jak dotąd w moim życiu. Piosenka, do której napisałam słowa i skomponowałam muzykę, powstała dla zmarłej, bardzo bliskiej mi osoby.

Jestem jej wdzięczna za wiele dobra w moim życiu. Cały czas czuję gdzieś jej obecność i pomoc. Stwierdziłam, że ten utwór będzie idealny na okazanie jej wdzięczności. To dzięki tej osobie go napisałam. 

Piosenka powstała pod wpływem emocji w momencie, gdy moja wena twórcza była nieco wypalona. Siadłam do pianina i pomyślałam sobie, o czym bym mogła napisać. Wtedy przyszła mi do głowy ta osoba, więc wiem, że to wszystko nie było po nic.

O czym opowiada ....

- O życiu tej osoby, a także o tym, za co jestem jej wdzięczna. I o tym, jak wszyscy ją pięknie pamiętamy, wspominany.

Bardzo bym też chciała, aby ta piosenka dawała nadzieję i siłę do przetrwania trudnego czasu innym osobom po stracie bliskiej osoby. Kiedyś wszyscy się przecież spotkamy! Takie są moje marzenia i pragnienia co do tej piosenki. Chciałabym, aby jak najwięcej osób ją usłyszało. 

Do utworu powstał  klip, który jest bardzo nostalgiczny. Posiada ujęcia z retro kamerki, które pozwalają poczuć klimat piosenki, cofnąć się kilka lat wstecz.

Twoje plany na przyszłość….

- Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym dużo pracować nad singlami. Nad wydawaniem nowych utworów, tworzeniem.

Mam kilka planów, na razie nie do końca mogę zdradzić, jakie to będą plany. Ale mogę powiedzieć, że szykuje się nowa odsłona mnie. Nowy klimat mojej twórczości, w której będzie troszkę muzyki elektronicznej. Myślę, że się słuchaczom spodoba. Mnie się to bardzo podoba.

czytaj też: "Odwiedzać cię" - nowy singiel Karoliny Szczurowskiej, wokalistki młodego pokolenia

Następny singiel, który będziecie mogli usłyszeć, jest owocem współpracy z Maciejem Puchalskim, autorem takich utworów, jak "Dżungla" Sylwii Grzeszczak czy "Solo" Blanki.  Nie mogę się doczekać, kiedy go usłyszycie, bo jest zupełnie inny. Myślę, że tego się nie spodziewacie.

A wracając do "Odwiedzać cię". Dlaczego jest to inny utwór?

- To ballada, a u mnie rzadko można spotkać ballady. Poza tym ta piosenka nie miała ujrzeć światła dziennego. Nie myślałam o tym, że będzie opublikowana. Miał być to intymny, tylko dla mnie utwór.

Gdy manager zapytał mnie, czy mam jakieś nowe piosenki, podesłałam mu kilka kawałków, w tym i "Odwiedzać cię". Posłuchał i powiedział, że musimy tę piosenkę wydać. Właściwie za jego namową, stwierdziłam, że może warto ją opublikować. Aby więcej osób utwór usłyszało. Może dotrze do ich serc i im pomoże oraz da radość z tej muzyki.

Dziękuję za rozmowę. Małgorzata Kareńska fot. materiały Karoliny Szczurowskiej. Dziękujemy za przesłanie błędu