Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
16/01/2020 - 21:50

Julka z Voice Kids: w życiu nie można się poddawać, ale wytrwale dążyć do celu

14-letnia Julka Wincenciak z Berestu uczestniczy w The Voice Kids. Nastolatka po raz drugi próbuje swoich sił w tym telewizyjnym, muzycznym show. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie im Artura Grottgera. Śpiew to jej pasja, brała udział w trzech edycjach „Młode Sądeckie Talenty, w Przeglądach Artystycznego Dorobku Dzieci i Młodzieży. Od trzech lat gra na skrzypcach.

Od jak dawna śpiewasz?

-Zaczęłam kilka lat temu, gdy byłam jeszcze w szkole podstawowej. W jednym z przedstawień bożonarodzeniowych zaśpiewałam również kolędę „Zaśnij dziecino”. Następnie ukończyłam I stopień szkoły muzycznej. Pobieram też lekcje śpiewu w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Twoi ulubieni wokaliści to…

- Alicia Keys i Adelle . Tak się złożyło, że akurat ich utwory mi przydzielono w programie.

Jak trafiłaś do trzeciej edycji Voice Kids?  

-Występowałam na szkolnych akademiach, w rozmaitych przedstawieniach i konkursach, gdzie zdobywałam nagrody i wyróżnienia. Obejrzałam pierwszą odsłonę Voice Kids, więc  zgłosiłam się do następnej. Rok temu się nie udało, ale postanowiłam popracować i wrócić.

Voice Kids to duża scena, nie miałaś tremy?

-W ubiegłym roku nieco mnie ona zjadła. Moim marzeniem było, aby chociaż jeden fotel się odwrócił. A tymczasem odwrócili się wszyscy. To spełnienie moich wszystkich marzeń.

Wybrałaś drużynę Tomsona i Barona..

-Tak, choć początkowo trudno mi było się zdecydować. Tomsona i Barona wybrałam, bo bliskie mojemu sercu są ich utwory. Poza tym śledzę ich karierę muzyczną

Jesteś bardzo wytrwała, co podkreślali jurorzy

-Chciałabym, żeby ludzie na moim przykładzie uwierzyli, że najważniejsze w życiu jest, aby się nie poddawać, tylko wytrwale dążyć do celu.

Marzysz o takiej karierze, jaką rozwija Roxy Węgiel?

- Roksanę poznałam na przesłuchaniach w ciemno, zamieniłam z nią parę słów. Marzenia o karierze są, ale zobaczę, czy się spełnią. 

Kiedy zobaczymy cię na antenie?

-8 lutego będziecie mnie mogli obejrzeć w etapie Bitwy

Dziękuję za rozmowę

Małgorzata Kareńska fot. aut.







Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe