Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
03/09/2019 - 09:00

Jedenaście pytań do Andrzeja Guta-Mostowego. Co zrobiłby, gdyby wygrał milion?

Jakie czyta książki, jak lubi odpoczywać, jakie jest jego ulubione miejsce na Sądecczyźnie, co zrobiłby z wygranym milionem złotych, na te i inne pytania odpowiada poseł Andrzej Gut-Mostowy.

Ostatnio przeczytana książka
- Mimo sporej ilości zajęć, staram się cały czas dużo czytać. Ostatnia książka to: Wielkie biografie Józef Piłsudski autorstwa Katarzyny Fiołki. Wybitna postać jeśli chodzi o naszą historię a jednocześnie osoba o niezwykle ciekawym życiorysie. Kilka książek – o jego życiu już przeczytałem jak i równolegle na temat bitwy warszawskiej z sierpnia 1920 roku.

Ostatnio obejrzany film
- Alfonso Cuaron i „Roma” – fenomenalny film znany chyba przez wszystkich.

Ulubione miejsce na Sądecczyźnie
- To bez wątpienia Stary Sącz – z jednej strony ze względu na sentyment gdyż spora część mojej rodziny w pewnym momencie tam osiadła, dokładnie brat mojego pradziadka właśnie losy swoje i swojej rodziny związał z tą miejscowością – teraz już nie pod nazwiskiem Gut-Mostowy ale Mikulec albo Sznajder. Z drugiej strony niezwykle urokliwie i piękne miejsce tej części Małopolski, staram się tam bywać tak często jak to możliwe.

Najlepiej odpoczywam…
Aktywnie – a więc bieganie i mój ukochany rower, ale nie tylko również relaksuje się słuchając muzyki. Różnej zarówno poważnej jak i np. jazzu

Gdybym wygrał milion złotych to
- …przekazałbym pieniądze na cele charytatywne.

Cecha której u siebie nie lubię i którą u siebie lubię.
- Nie lubię? Ciężko powiedzieć, może emocje które czasem u siebie mam. Ale znalazłem na to sposób, zawsze w takiej sytuacji odczekuję kwadrans czy pół godziny aby już na spokojnie podejmować decyzję – po prostu góralski temperament. Co lubię u siebie? Niespożytą energię i aktywność praktycznie w każdej dziedzinie życia.

Wzór do naśladowania
- W sferze publicznej – niewątpliwie wybitny prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan

Najradośniejsza chwila w życiu
- 13 stycznia 1990 roku ślub z moją ukochaną małżonką i ostatnio z kolei ślub mojej córki Basi.

Najbardziej boję się…
- O zdrowie moich najbliższych, tych wszystkich których kocham. Zdrowie nie ma ceny, bezcenna jest również obecność w naszym życiu bliskich nam ludzi

Niespełnione marzenie
- Być na operze w La Scali w Mediolanie

Znak zodiaku
- Skorpion

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020