Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
31/12/2020 - 19:25

Jan Dziedzina: rozwój Centrum Kultury, ale nie kosztem innych inwestycji

W ostatni dzień roku 2020 wiele osób może odetchnąć z ulgą, licząc, że nowy rok przyniesie nam wiele więcej szczęśliwych chwil i osiągnięć. O planach rozwoju gminy Łącko na przyszły rok opowiedział nam wójt Jan Dziedzina.

Jan Dziedzina, wójt gminy Łącko podsumowuje rok 2020.  - Poprzedni rok był przede wszystkim naznaczony pandemią. Od strony samorządowej był to rok różnych niepokojów, czekania na to co przyniesie. Z  mojej perspektywy to nie był zły rok, przede wszystkim dlatego, że udało nam się zrealizować sporo spraw i inwestycji. Postrzegam go jako pozytywny, dlatego że nie musieliśmy wycinać inwestycji, które były przyjęte uchwałą budżetową w roku ubiegłym. Oceniam go jako rok pozytywny, choć niełatwy z powodu pandemii.

W rozmowie Jan Dziedzina wspomina również o najważniejszych inwestycjach w gminie w roku 2020. Na liście znalazła się również budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej. Na ostatniej sesji w tym roku radni zgłosili poprawkę do uchwały budżetowej na rok 2021, aby wszystkie środki inwestycyjne przekazać na dalszą budowę tego obiektu. Pisaliśmy o tym tutaj: Łącko: centrum kultury zamiast remontu dróg? Budżet 2021 uchwalony

- Cieszy mnie to, że ruszyliśmy z inwestycją, która była raczej w kategorii marzeń i życzeń, a wciąż musieliśmy to godzić z potrzebami. Wierzę, że w perspektywie dwóch lat powstanie w Łącku miejsce, które będzie skupiało w sobie tę szeroko rozumianą przestrzeń kultury, folkloru i edukacji muzycznej. Jest to spora inwestycja, ponad dwudziesto milionowa, a chcemy ją realizować z zachowaniem ciągłości zadań, do których gmina jest zobowiązana przepisami, ale też ciągłości inwestycji, pewnego planu, który realizujemy - mówi Jan Dziedzina.

W wywiadzie wspomina również o największym osiągnięciu łąckiego samorządu w tym roku i wcale nie była to inwestycja. Zobaczcie całość rozmowy na wideo. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu