Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
25/05/2022 - 13:15

Instytut Pedagogiczny PWSZ w Nowym Sączu czeka na budowlaną metamorfozę

O zmianach, które czekają jeden z instytutów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz o tegorocznej rekrutacji opowiedziała Bogusława Gaweł, zastępca dyrektora Instytutu Pedagogicznego PWSZ w Nowym Sączu.

Rekrutacja do Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu rozpoczyna się już 6 czerwca. Będzie to rekrutacja elektroniczna. Bogusława Gaweł, zastępca dyrektora Instytutu Pedagogicznego zachęca wszystkich niezdecydowanych do studiowania na sądeckiej uczelni.

- Nasz instytut oferuje bardzo ciekawe programy studiów. Dają one studentom umiejętność pracy z drugim człowiekiem, uczą pomagania, tolerancji, empatii i kreatywnego oraz krytycznego myślenia – dodaje Bogusława Gaweł w rozmowie z „Sądeczaninem”.

Instytut Pedagogiczny oferuje pięć różnych kierunków: dwa na I stopniu studiów, dwa na II stopniu oraz kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na studiach jednolitych. Jak dodaje dyrektor Gaweł, wszystkie kierunki cieszą się zainteresowaniem studentów.

Absolwenci Instytutu Pedagogicznego PWSZ w Nowym Sączu to nie tylko nauczyciele i pedagodzy, ale też logopedzi, animatorzy kultury współczesnej, specjaliści od Public Relations, reklamy i marketingu oraz kryminolodzy. Co istotne, nie mają oni problemu ze znalezieniem pracy po ukończeniu studiów.

Dyrektor Bogusława Gaweł w studiu „Sądeczanina” opowiedziała również o ważnych zmianach, które w najbliższym czasie czekają Instytut Pedagogiczny, a mianowicie o rozbudowie i modernizacji budynków.

- Nasze marzenie stało się faktem – zauważa z dumą nasza rozmówczyni i dodaje, że infrastruktura instytutu zostanie poszerzona o 2 tysiące metrów kwadratowych. – Cieszymy się, ponieważ ta rozbudowa i modernizacja przyczyni się do polepszenia warunków kształcenia na naszym instytucie.

W nowym budynku będą mieścić się dwie aule, biblioteka z dwoma czytelniami (jedna z wyjściem na taras), sale do nauki własnej studentów, pomieszczenia sekretariatu, a budynki instytutu połączy specjalna przewiązka, gdzie prezentowane będą prace artystyczne uczniów.

Wizualizacje można zobaczyć tutaj: Każdy chciałby się uczyć w takim budynku. Kto będzie miał takie szczęście?

Jeśli chodzi o modernizację obecnego budynku Instytutu Pedagogicznego, prace obejmą cały parter obiektu. Pracownie, z których korzystają studenci zostaną powiększone i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny.

Kiedy studenci będą mogli przekroczyć próg nowego i zmodernizowanego budynku Instytutu Pedagogicznego? Bogusława Gaweł zdradza szczegóły w rozmowie wideo. ([email protected], rozmowa: Tomasz Kowalski, realizacja: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu