Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
21/01/2020 - 06:00

Dziewczyny, które grają w piłkę na medal

Nie przeszkadzają im codzienne treningi, wyjazdy na turnieje ani brak wolnego czasu. O sporcie w przyszłości myślą na poważnie. Wiedzą co to spalony, łamią stereotypy, a na boisku są bezkonkurencyjne. O mistrzostwie Polski rozmawiamy z zawodniczkami Uczelnianego Klubu Sportowego ,,Trójka” Staszkówka Jelna.

Zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna przez mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem nazywane są  ,,gwiazdeczkami”. W styczniu udało im się wywalczyć niemały sukces – dziewczyny zostały mistrzyniami Polski do lat 16 w halowej piłce nożnej.

- Wygrana była dla nas niesamowitym przeżyciem. Nie spodziewałyśmy się takiego sukcesu, jednak miałyśmy cichą nadzieję… - mówi Emilia Smoleń, która została okrzyknięta najlepszą bramkarką mistrzostw.

Zobacz także: O drodze do sukcesu UKS 3 Staszkówka Jelna rozmawiamy z trenerem dziewcząt, Wojciechem Mrozem

Jak udaje im się pogodzić codzienne treningi ze szkołą? - Jeśli ktoś chce coś robić i naprawdę to lubi, jest w stanie pogodzić wszystko – podkreśla Aleksandra Cygan, która także otrzymała wyróżnienie – została uznana za najlepszą zawodniczkę minionego turnieju. Marzeniem młodych piłkarek jest ekstraliga kobiet oraz gra w seniorskiej reprezentacji Polski.

Trenerem dziewcząt i współtwórcą ich sukcesu jest Wojciech Mróz. Co sądzą o nim zawodniczki? Szczegóły w rozmowie.

[email protected], fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu