Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
05/06/2020 - 05:10

Dlaczego prezydent Handzel poparł burmistrza Schwerte?

Ile milionów złotych będzie mniej w miejskim budżecie i dlaczego pieniędzy musi wystarczyć na podwyżki dla nauczycieli. O tym i o kliku innych sprawach rozmawiamy z prezydentem Nowego Sącza, Ludomirem Handzlem.

 Ile pieniędzy zabraknie w miejskim budżecie z powodu mniejszych wpływów z powodu koronawirusa - pytamy prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.
- To będzie potężne uderzenie, szacujemy, ze powstanie luka między 40 a 50 milionów złotych - mówi prezydent.

- Dodatkowym obciążeniem zewnętrznym są podwyżki dla nauczycieli od pierwszego września. Ja je chcę dać jak najwyższe, ale poza składanymi deklaracjami rządu, środki na to do nas nie wpływają. Osiem milionów złotych zabraknie na podwyżki, bo rząd podwyżki daje, ale nie wskazuje skąd wziąć na nie pieniądze. To samo dotyczy tematu wody - w trudnym okresie przepompowuje się pieniądze do rentownej spółki, która sama mogłaby sobie poradzić - dodaje Ludomir Handzel.

Co sprawia, że wciąż wybuchają konflikty między prezydentem a radnymi PiS? W jakim kształcie powstanie nowy łącznik obwodnic i gdzie wybudowany zostanie nowy most na Dunajcu? Czy prezydenci miasta i jego radni, którym prezydent dziękował z okazji 30-lecia samorządu, zrobili dla Nowego Sącza wszystko, co mogli? Dlaczego prezydent popiera burmistrza niemieckiego Schwerte? Sprawdź odpowiedzi na te i inne pytania. Obejrzyj rozmowę Tomasza Kowalskiego z Ludomirem Handzlem w studio Sądeczanin TV. ([email protected]) Realizacja Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu