Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
06/08/2021 - 15:35

Czarna naklejka czy stanie w kącie? Jak traktować niegrzecznych przedszkolaków

Kary dla dzieciaków w przedszkolach nie odchodzą do lamusa. Choć w dzisiejszych czasach klęczenie na grochu nie jest już popularną praktyką, wciąż zdarza się, że dziecko przyniesie z przedszkola czarne serduszko. Czy system kar i nagród jest dobrym rozwiązaniem?

Beata Wróbel jest nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z dziećmi pracuje od 13 lat. W studiu „Sądeczanina” opowiedziała ze stosowaniem jakich kar spotkała się w różnych placówkach w swojej karierze. Choć używanie przemocy fizycznej wobec przedszkolaka to drastyczny przypadek, wciąż zdarzają się czarne serduszka czy stanie w kącie.

Jak twierdzi Beata Wróbel, stosowanie kar wcale nie ułatwia pracy z małymi dziećmi, a wręcz ją pogarsza. Czy stosowanie nagród jest tak samo szkodliwe? Czym można zastąpić sprawdzony system kar i nagród? Posłuchajcie całej rozmowy wideo.

Już niedługo na naszym portalu pojawi się również rozmowa z psychologiem dotycząca dyskusji o karach i nagrodach stosowanych w przedszkolach. Śledźcie nasz portal. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu